XXXVIII Ciechanowskie Spotkania z Bluesem

Wczoraj 23.11.219 w Kawiarni Artystycznej odbyła się impreza pt. „Blues na Dołku” – to już 38 Ciechanowskie Spotkania z Bluesem. Tego wieczoru wystąpiły trzy zespoły: SLOW RIDE, KSW 4 BLUES oraz główna gwiazda wieczoru DANIEL DE VITA wraz z zespołem Łukasza Gorczycy.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wczorajszego koncertu.

 

Zespół SLOW RIDE – powstał pod koniec 2003 roku z inicjatywy Leszka Jakubczaka, który miał pomysł na stworzenie akustycznego blues-rockowego projektu. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów, które są znakomicie przyjmowane przez publiczność zarówno bluesową, jak i nie słuchającej tego gatunku na co dzień. Występowali na takich imprezach jak: Warsaw Blues Night czy Wieczór Bluesa Akustycznego.

 

Slow Ride wygrał Konkurs Interpretacji Muzyki Jimi Hendrixa we Włocławku w 2004 roku – konkurencja była bardzo silna a w jury zasiadali uznani muzycy: Marek Raduli, Jerzy Styczyński, Adam Palma i Piotr Nowicki. Robert Tyc otrzymał także nagrodę dla najlepszego wokalisty. Zespół był zapraszany i prezentowany w audycjach Sławka Wierzcholskiego w Radiu Dla Ciebie oraz w audycjach Sławka Turkowskiego w Radiu Jazz.

 

 

 

Zespół KSW 4 BLUES – klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem, plus obowiązkowo nietuzinkowe teksty, złamane życiem…  Do głównych osiągnięć grupy zaliczają się przede wszystkim:

 

  • Wygrana na Rawa Blues Festiwal 2018
  • Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016
  • Wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”
  • Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues
  • Wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej.
  • Wyróżnienie na festiwalu Kwiaty Na Kamieniach 2018

Występowali na festiwalach w kraju i za granicą, między innymi: Olsztyńskie Noce Bluesowe , Las&Woda i Blues, Białostocka Jesień z bluesem, Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa, Whisky & Fazole (Czechy), Żorski Amok Bluesowy, Blues na Siewierskim Zamku.

 

Zespół tworzą: Rafał Chirowski – wokal, gitara, Tomasz Sroka – instrumenty perkusyjne, Krzysztof Wydro – harmonijka ustna, gitara, flet.

 

 

 

Daniel De Vita – to gitarzysta i piosenkarz urodzony w Buenos Aires, który od lat gra na scenie Argentine Blues. Brał udział w głównych latynoamerykańskich festiwalach bluesowych, takich jak Buenos Aires Winter Festival, Buenos Aires Blues Festival, llha Blues Festival (Sao Paulo, Brazylia), a także Mississippi Delta Blues Festival (Rio Grande do Sul, Brazylia) , ten drugi jest najważniejszym festiwalem bluesowym w Ameryce Południowej. Jest także członkiem zespołu „South American Kings of the Blues”.

 

W 2015 roku nagrał swoją pierwszą solową pracę. Album nazywa się „Southside Blues” i jest hołdem dla wielkich mistrzów, takich jak Muddy Waters, Little Walter, Memphis Slim, John Brim i wielu innych Bluesmen. Album został wydany w Ameryce Łacińskiej niezależnie w Europie przez wytwórnię Catty Town Records. Daniel jest fanem bluesa i inżynierem dźwięku, który zastosował te same metody, co firma Chess Record Company w latach 50., aby odtworzyć prawdziwy dźwięk. Ponadto „Southside Blues” otrzymał świetne recenzje z publikacji takich jak Blues Junction.com, Blues Blast Magazine, The Alternate Roots i wielu innych, którzy chwalili Daniela De Vita za debiutancki album.

 

Daniel po raz pierwszy koncertował w Europie między kwietniem a lipcem 2017 roku, wykonując 31 koncertów. Grał m.in. w Barcelonie, Madrycie, Tuluzie, Rennes, Nantes, Mediolanie, Wiedniu i Pradze. Również podczas trasy miał zaszczyt grać przez 3 dni na festiwalu „Blues Baltica 2017”. Oprócz tego został zaproszony na drugą edycję „Festival de Blues de Valencia”. Kolejny udział w europejskich festiwalach bluesowych odbył się w Belgii, gdzie Daniel wystąpił na „Gaverland Blues Festival”. Odbiór programów był więcej niż zachęcający, zarówno w formacie pełnego zespołu, jak i na koncertach, na których repertuar grany był tylko z gitarą i śpiewem.

 

W listopadzie 2017 r. Jego drugi album został wydany przez wytwórnię CrawBlue Crawfish¨, płyta nazywa się „Third World Guitars” i jest współpracą z gitarzystami Netto Rockfeller (Brazylia) i José Carrasco (Chile). CD podejmuje inicjatywę zjednoczenia 3 najważniejszych scen bluesowych w Ameryce Łacińskiej poprzez nagranie albumu, który łączy tradycyjne klasyki bluesowe, soul lat 70. i bez uprzedzeń stylistycznych, wahadłowe wersje utworów The Clash, a nawet zapuszczanie się w musical gatunki takie jak Ska. W „Third Word Guitars” odbył trasę koncertową projektu, który zabrał go przez Chile, Brazylię i Argentynę.

 

Rok 2018 był dla Daniela jedną z wielu prac, zakończył swoją drugą europejską trasę koncertową grając na festiwalach takich jak „Blackstairs Blues Festival Enniscorthy” i „The Blues and Roots Festival” (oba w Republice Irlandii); „Hamburg Blues Nights” i „Freiburg International Blues Festival” (Niemcy). Dał także 38 koncertów w Szwajcarii, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Katalonii. Również w listopadzie 2018 roku wyszedł na jaw jego trzeci album „Live at Blues Baltica”. Jego trzecią produkcją jest album na żywo nagrany w 2017 roku na festiwalu „Blues Baltica” w Eutin w Niemczech. Odzwierciedla energię i pełną dostawę, którą Daniel stara się dawać w każdej prezentacji.

 

Pierwsze tournée po Europie Wschodniej w maju 2019 r. Było dla Daniela De Vita doświadczeniem zmieniającym życie. Zagrał ponad 15 koncertów na festiwalach i miejscach w takich krajach jak Polska, Słowacja, Czechy i Ukraina.

 

W sobotę 23.11.2019 na scenie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie wystąpił wraz z zespołem Łukasza Gorczycy.

 

 

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

 

Źródło tekstów:
Facebook.com/zespol.slowride
Facebook.com/ksw4blues
danieldvita.com

Previous ArticleNext Article