Nowe zaplecze sportowo – administracyjne na stadionie miejskim MOSiR w Ciechanowie

Urząd Miasta otworzył nowe zaplecze sportowo-administracyjne na stadionie miejskim MOSiR. Konferencja prasowa i mecz towarzyski ciechanowskich szkółek piłkarskich.

W sobotę 4 listopada 2023 r. nastąpiło oficjalne otwarcie nowego budynku zaplecza sportowo-administracyjnego, wybudowanego i wyposażonego przez miasto na terenie kompleksu sportowego przy ul. 3 Maja w Ciechanowie.

Wydarzenie rozpoczęła konferencja prasowa, w której udział wzięli: Krzysztof Kosiński – Prezydent Miasta Ciechanów, Jerzy Omieciński – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP. Konferencję poprowadziła Paulina Rybczyńska – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów.

Krzysztof Kosiński – Prezydent Miasta Ciechanów

Konferencję rozpoczął Prezydent Krzysztof Kosiński. „Kończymy kolejną bardzo dużą inwestycję w infrastrukturę sportową w Ciechanowie. Po wielu inwestycjach związanych także z tym miejscem, bo w ostatnich latach chociażby nowa bieżnia lekkoatletyczna, przyszedł czas na to zaplecze techniczne, administracyjne dla klubów, zawodników, trenerów.

Ten nowy budynek, w którym się znajdujemy będzie służył bez wątpienia wielu kolejnym pokoleniom ciechanowskich sportowców. Z tego miejsca będą korzystać zarówno lekkoatleci, jak i piłkarze.(…) To jest zupełnie inny standard, nowoczesne, komfortowe warunki dla zawodników, trenerów, obsługi administracyjnej wszystkich wydarzeń, które są rozgrywane tu w Ciechanowie.

Inwestycja warta ponad 8 mln zł i w większości sfinansowana w oparciu o fundusze z budżetu miasta. Udało się nam też pozyskać pieniądze z Ministerstwa Sportu z Programu „Sportowa Polska” w wysokości 2 mln 400 tys. zł. Na pewno ta inwestycja otwiera nowe szanse dla naszych zawodników, zawodniczek, którzy będą korzystać z tego miejsca. To możliwość treningu w bardzo dobrych, profesjonalnych warunkach. Stary obiekt z lat 60-tych został zburzony. Ale to nie koniec inwestycji w tym miejscu. Oprócz tego budynku, za chwilę rozpoczynamy kolejne inwestycje, które będą zmieniały to miejsce.

Jedną z tych inwestycji, które będziemy realizowali w przyszłym roku jest modernizacja nawierzchni boiska treningowego bocznego na stadionie, z którego też korzystają wszystkie nasze szkółki piłkarskie i zawodnicy MKS-u. Ale też kolejny etap związany ze sferą infrastrukturalną tego miejsca, to jest modernizacja całej strefy parkingowej, dojazdowej do miejskiego stadionu. To jest nasz najbliższy plan, który będziemy rozpoczynać w przyszłym roku i tak naprawdę w ten sposób zamkniemy inwestycje w tym obszarze.

Czeka nas jeszcze budowa magazynu dla piłkarzy i innych dyscyplin sportowych, które będą z tego miejsca korzystały. Czeka nas też zburzenie tego drugiego obiektu, który się tu po sąsiedzku znajduje i to jest perspektywa najbliższych 18 miesięcy.” – mówił Prezydent i życzył sukcesów zawodnikom, którzy będą z nowego budynku korzystać.

Jerzy Omieciński – dyrektor Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.

Następnie zabrał głos dyrektor Jerzy Omieciński. „Faktycznie inwestycja została przeprowadzona w ekspresowym czasie i tutaj podziękowanie dla firmy, która wykonywała inwestycję. Trzeba dodać, że firma zrealizowała tą inwestycję w umówionym czasie, termin nie został wydłużony. Dodatkowa, bardzo ważna informacja na temat tej inwestycji, że mimo galopującej inflacji, inwestycję udało się zrealizować w ramach środków na które podpisaliśmy umowy.

Obiekt jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Z poziomu „0” można dostać się do budynku na wózku, w budynku są windy, toalety przystosowane są również do obsługi osób niepełnosprawnych. Możemy jako organizator przyjmować również imprezy z tego obszaru. W imieniu ciechanowskich klubów, które będą korzystać z tego obiektu, należą się słowa podziękowania bo komfort tego obiektu upoważnia nas do organizowania imprez na dużo wyższym poziomie.

Oceniam, że nie tylko będziemy organizatorami imprez w wydaniu krajowym, ale i będziemy gościć tutaj gości z zagranicy bo obiekt spełnia wszystkie wymogi.” – podkreślił Jerzy Omieciński.

Anna Ewa Cicholska – Poseł na Sejm RP VIII, IX, X kadencji

W dalszej kolejności poproszono o zabranie głosu Poseł na Sejm RP Annę Cicholską. „Cieszę się bardzo, że 2 mln 400 tys. zł mogliśmy jako środki zewnętrzne wprowadzić do tej inwestycji. W latach 70-tych na tym stadionie brałam udział w lekkoatletyce jako uczennica szkoły podstawowej, a później liceum, więc pamiętam jeszcze z tych czasów ten budynek. Teraz, jak widzimy jest nie do poznania: stadion, budynek, zaplecze, siłownia, część administracyjna.” – mówiła poseł Anna Cicholska i pogratulowała i podziękowała Prezydentowi i Samorządowi Miasta za inwestycje w obiekty sportowe, w tym także wymianę nawierzchni na Hali Sportowej MOSiR.

Po konferencji przyszedł czas na indywidualne pytania dziennikarzy.

Krzysztof Kosiński – Prezydent Miasta Ciechanów

„Duża inwestycja sportowa, która na pewno polepsza warunki treningu, zarówno lekkoatletów, jak i piłkarzy. Czyni też miejski stadion dużo lepszym pod względem organizacji różnego rodzaju wydarzeń, czy to tych ogólnopolskich, ale też międzynarodowych.

Jest to szansa żebyśmy gościli tu zawodników nie tylko z całego kraju, ale też z innych państw, bo nie mamy się czego wstydzić. Naprawdę komfortowe profesjonalne warunki do treningu, do uprawiania sportu i to zaplecze zawsze jest ważne ponieważ zawodnicy muszą mieć miejsce do przebrania się, do korzystania z pryszniców, to też jest miejsce dla trenerów, sędziów, lekarzy, siedziba klubów sportowych, które funkcjonują w Ciechanowie. Dużo lepszy standard, dużo lepsza jakość dla uprawiania sportu i szansa na rozwój nowych, młodych talentów.

Jestem przekonany, że wiele kolejnych pokoleń ciechanowian będzie korzystało z tego obiektu. Podkreślę, że jest to zupełnie inna jakość i standard w stosunku do tego, co mieliśmy wcześniej. Był to obiekt z lat 60-tych, który chociażby nie spełniał standardów sanitarnych, higienicznych, więc teraz wszyscy mogą w taki nowoczesny sposób skorzystać z tego obiektu i być dobrze przygotowanymi do uprawiania sportu.” – opowiadał Prezydent Krzysztof Kosiński o znaczeniu inwestycji dla środowiska sportowego w Ciechanowie.

Anna Ewa Cicholska – Poseł na Sejm RP VIII, IX, X kadencji

„Cieszę się bardzo, że dzisiaj w Ciechanowie jest otwarty nowy kompleks sportowy. To jest inwestycja, która przede wszystkim zapewni dobry rozwój sportu ale i taką część administracyjną, socjalną dla sportowców. Przede wszystkim to był obiekt zaniedbany już od lat 60-tych. Wymagał renowacji, odbudowy, w tej chwili już mamy obiekt na miarę XXI wieku.

Możemy już z całą świadomością przyjmować różne grupy zarówno ogólnopolskie, jak i międzynarodowe. Przede wszystkim sportowcy będą mieli większe możliwości, większy komfort uprawiania sportu na stadionie w Ciechanowie.”

Jerzy Omieciński – dyrektor Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Opowiadał jak wygląda nowy budynek: „Zaczniemy od dolnej kondygnacji: mamy cztery szatnie meczowe dla zawodników, dwa pomieszczenia dla sędziów z podziałem na szatnię pań i szatnię panów, pomieszczenie dla lekarza i dla obserwatorów, pomieszczenie siłowni, toalety dla osób niepełnosprawnych oraz windę. Z drugiej strony budynku znajduje się zaplecze techniczne dla naszej obsługi: szatnie, stołówka, prysznice i jadalnia.

Ciekawostką są śluzy meczowe – zawodnicy, którzy przyjeżdżają na mecz, wchodzą do tego obszaru, drzwi zostają zamknięte i zawodnicy już nie mają kontaktu z otoczeniem i nikt im nie przeszkadza. Na pierwszym piętrze mamy część administracyjną i tam znajdują się pomieszczenia biurowe dla klubów sportowych, pomieszczenia MOSiR-u i sala konferencyjna. Budynek ma około 1000 metrów kwadratowych.”

Po zakończonej konferencji odbył się turniej ciechanowskich akademii piłkarskich. Reprezentanci ciechanowskich szkółek piłkarskich: MKS Ciechanów, APN Olimp i Akademii Piłkarskiej Ciechanów pierwszy raz wspólnie rozegrali towarzyskie mecze drużyn mieszanych. Na murawie wystąpiło 60 zawodników z roczników 2016-2017.

Nie było wygranych ani przegranych, tym razem najważniejsza była dobra zabawa i radość z gry. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe bidony, medale oraz puchary.

Zdjęcia, tekst: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article