100-lecie Szkoły Podstawowej w Sońsku

W piątek 23.09.2022 r. Szkoła Podstawowa im. Szczepana Dobosza w Sońsku obchodziła swoje 100 urodziny. Z tej okazji uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły przygotowali uroczystość. Rano została odprawiona uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym Św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku. Liturgię odprawili: ksiądz infułat Marek Smogorzewski, ks. Kanonik Krzysztof Jaroszewski i ks. kanonik Włodzimierz Maruszewski.

Dalsza część uroczystości odbywała się na terenie Szkoły Podstawowej w Sońsku. Przed budynkiem szkoły wszyscy zgromadzeni goście wraz z uczniami i pracownikami szkoły odśpiewali hymn Polski podczas którego flaga Polski została podniesiona.

W sali gimnastycznej przygotowano uroczystą akademię podczas której najmłodsi uczniowie w strojach ludowych wykonali tańce ludowe oraz uczniowie szkoły wraz z kadrą pedagogiczną zaśpiewali hymn swojej szkoły.

Uroczystość była okazją do podziękowań, przemówień zaproszonych gości, wspomnień dorosłych absolwentów szkoły oraz wspólnej integracji z zaproszonymi gośćmi i nauczycielami (seniorami) którzy przybyli na uroczystość.

Zdjęcia z uroczystości – 23.09.2022 r.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Lepsza jakość zdjęć – Facebook.com/Ciech24pl

Previous ArticleNext Article