Koncert patriotyczny w kościele Św. Józefa (Fara) w Ciechanowie

W sobotę 17 września 2022 r. w dniu kiedy obchodzimy rocznicę ataku Rosji Sowieckiej na Polskę i Światowy Dzień Sybiraka w kościele Św. Józefa (Fara) w Ciechanowie odbył się koncert patriotyczny pt. Wolność Pieśnią Wywalczoną. Usłyszeliśmy kanon pieśni patriotycznych, które stanowią pieśni wojskowe zwane pieśniami żołnierskimi.

Pieśni te powstały na przestrzeni długiej i bogatej historii naszej Ojczyzny. Były śpiewane przez żołnierzy w okopach, podczas odpoczynku, uroczystości jak i w czasie walk o Niepodległość. Pieśni te opisywały wojenną niedolę, tęsknotę za Ojczyzną, za swoją ukochaną, dziećmi, własną rodziną. Pieśni te pomagały znosić codzienne udręki jak i też rozweselały poprawiały nastroje żołnierzy.

Podczas sobotniego ok. 2 godzinnego koncertu mogliśmy wysłuchać tych wspaniałych pieśni które wykonali dla nas soliści wraz ze swoim zespołem a byli to: Karolina Lizer, Maria Stasiak, Maciej Miecznikowski, Mateusz Mijal, Maciej Lipina. Koncert poprowadził dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny – Rafał Patyra i Jasiek Kusek.

Zdjęcia z koncertu

Zdjęcia: ciech24.pl

Lepsza jakość zdjęć – Facebook.com/Ciech24pl

 

Previous ArticleNext Article