100. urodziny świętuje Hanna Dobkowska – mieszkanka Ciechanowa

6 sierpnia 2023 r. Ciechanowianka Hanna Dobkowska obchodziła swoje 100 urodziny. Z tej okazji od rodziny otrzymała bukiet pięknych 100 róż. W dniu 9 sierpnia 2023 jubilatkę odwiedzili przedstawiciele urzędów: Sylwia Kanigowska i Elżbieta Szymanik.

Sylwia Kanigowska –  przedstawiciel Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie przekazała Jubilatce życzenia i kwiaty od Wojewody Mazowieckiego Tobiasza Bocheńskiego oraz odczytała list gratulacyjny od Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który zwrócił się w tych słowach:

Premier RP Mateusz Morawiecki i Rada Ministrów:

Z okazji wyjątkowego jubileuszu 100-lecia Pani urodzin pragnę złożyć, w imieniu własnym oraz całej Rady Ministrów, najserdeczniejsze gratulacje. W tym szczególnym dniu proszę przyjąć wyrazy głębokiej wdzięczności, a także życzenia kolejnych lat w dobrym zdrowiu i radości.

Niech upływają one w spokoju, a zarazem w poczuciu dumy z Ojczyzny i pełnych ciepła relacji z najbliższymi . Wszystkiego najlepszego – życzy Premier Mateusz Morawiecki.

Sylwia Kanigowska –  przedstawiciel Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie czyta list gratulacyjny od Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Następnie Elżbieta Szymanik – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta Ciechanów odczytała list gratulacyjny w imieniu Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego który w swoim liście zwrócił się w tych słowach:

Krzysztof Kosiński – Prezydent Miasta Ciechanów:

Szanownej dostojnej Jubilatce Pani Hannie Dobkowskiej z okazji 100-lecia urodzin w imieniu Władz Miasta i społeczeństwa Ciechanowa  składam Pani najserdeczniejsze życzenia. Życzę zdrowia, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – Krzysztof Kosiński Prezydent Miasta Ciechanowa i wszyscy pracownicy urzędu.

Elżbieta Szymanik – kierownik Urząd Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta Ciechanów  czyta list gratulacyjny od Krzysztofa Kosińskiego – Prezydenta Miasta Ciechanów.

Pani Hanna Dobkowska po II Wojnie Światowej uczyła dzieci Mazurskie języka polskiego w szkole – ok. Szczytna obecnie woj. Warmińsko – Mazurskie. Jak wspomina były to bardzo ciężkie czasy.

Jest mieszkanką Ciechanowa od 1954 r. ciężko pracowała w hurtowni odzieżowej przy ul. Płockiej w Ciechanowie a swój wolny czas poświęcała na budowę rodzinnego domu w Ciechanowie. Ma troje dzieci, pięcioro wnucząt i pięcioro prawnucząt. Jest osobą pogodną, komunikatywną, cieszy się dobrym samopoczuciem i zdrowiem.

Jubilatka – Hanna Dobkowska z rodziną i przedstawicielami urzędów

Jubilatka – Hanna Dobkowska, Elżbieta Szymanik, Sylwia Kanigowska

Hanna Dobkowska kiedy była harcerką – Związek Harcerstwa Polskiego

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article