XVIII Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe 2024

W dniach 24-26 maja 2024 już po raz 18. do Ciechanowa zjechali motocykliści z całej Polski. Na Błoniach Zamkowych odbyła się kolejna edycja Ciechanowskich Otwartych Spotkań Motocyklowych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez klub Motocyklowy Wolny wydech Ciechanów, Wolny Wydech MC Poland oraz Prezydenta Miasta Ciechanów.

Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe to impreza, która jest celem podróży nie tylko dla miłośników motorów, okazją do dobrej zabawy, możliwością wysłuchania rockowych koncertów. Co roku zaskakuje uczestników mocą atrakcji, konkursów motocyklowych, niespodzianek i obfituje w tysiące spotkań z ludźmi, których łączą motocyklowe pasje. Wydarzenie zyskało miano największego spotkania motocyklowego w regionie. Przyciąga coraz większą rzeszę pasjonatów jednośladów z najodleglejszych zakątków Polski, a także z innych krajów Europy.

Motocykliści przyjechali do Ciechanowa już w piątkowe popołudnie. Na błoniach przed Zamkiem Książąt Mazowieckich powstało pole namiotowe, a tuż obok stanęły stoiska gastronomiczne, stoiska z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi, z pamiątkami oraz stoiska klubowe. O godz. 18.00 rozpoczęły się koncerty. Zagrali: Rascal, Wodart Z.S.P. oraz Gorgonzolla. Następnie uczestnicy mogli spotkać się przy ogniskach i pograć na gitarach.

Najbogatsza w wydarzenia była sobota 25 maja 2024 r. Pierwszym z nich była Msza Św. na Farskiej Górze przy pomniku Św. Jana Pawła II, którą odprawili kan. mgr Zbigniew Adamkowski – proboszcz parafii Św. Józefa w Ciechanowie (Fara) i ks. mgr Grzegorz Mariusz Walczak. Podczas Eucharystii motocykliści modlili się o bezpieczny sezon. Po Mszy ulicami Ciechanowa przejechała parada motocyklowa, która zakończyła się na Błoniach Zamkowych gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.

Potem przyszedł czas na pokazy akrobacji motocyklowych, sztuk walki, występ cheerleaderek i szereg konkursów. Dzień zakończył się także koncertami, w tym występem legendarnego zespołu Armia oraz spotkaniami przy gitarach i ogniskach. Miłośnicy motocykli pożegnali się z Ciechanowem w niedzielę 26 maja 2024 r.

Olga Zmudczyńska – Pabich – Kierownik Wydziału Kontaktów Społecznych Urzędu Miasta Ciechanów o tegorocznej imprezie i własnych doświadczeniach z motocyklami:

„XVIII Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe to impreza wspierana przez Miasto od 18 lat. Pan Prezydent popiera i chętnie wspiera wydarzenia, które tak jak to, przyczyniają się do rozwoju turystyki, ale również do integracji naszych mieszkańców i oczywiście środowisk motocyklistów, których dzisiaj chyba rekordowa liczba. Mamy i gości ze Śląska, i z Mazur, z każdej części Polski. Pogoda dopisała, więc to chyba na plus tego wydarzenia. Dzisiaj jechałam na motorze, świetna przygoda, kiedyś 20 lat temu na Romecie jeździłam.”

Albert Brym, wiceprezydent klubu Wolny Wydech MC Poland o muzyce towarzyszącej spotkaniom oraz paradzie motocyklowej:

„Taką charakterystyką naszych spotkań jest już 18 lat muzyka, która nam towarzyszy. Jest to muzyka w naszym klimacie – bluesowa, rockowa, punkowa i heavy metalowa i takie właśnie zespoły gościmy na naszym evencie. Paradę rozpoczynamy pod Farską Górą, następnie jedziemy ulicą Grodzką, 3 Maja, Płońską, Armii Krajowej, 17 Stycznia, Jesionową, przy rondzie Meudon skręcamy w ulicę Parkową i jesteśmy już na Błoniach Zamkowych.”

Wśród uczestników wydarzenia znalazł się również poseł Adam Krzemiński, który należy do pasjonatów jazdy jednośladami.

Adam Krzemiński – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej X kadencji o swojej motocyklowej pasji, wrażeniach z imprezy i planach wsparcia dla motocyklistów:

„To pasja od kilu lat tak naprawdę. Przed wieloma laty jako bardzo młody człowiek jeździłem na motocyklu, potem nie było nigdy na to czasu. Teraz trochę się śmieję, że taki kryzys wieku średniego, wróciłem do motocykli i jeżdżę. Jest czasu coraz mniej, ale każdą wolną chwilę przy odpowiednich warunkach atmosferycznych korzystam, żeby móc odpocząć troszkę psychicznie i przejechać się na motocyklu, coś zobaczyć z czasie jazdy.

To jest sytuacja, kiedy przyjeżdżają ludzie – pasjonaci, nieważne na jakich motocyklach bo mamy tutaj ludzi, którzy jeżdżą turystykami, jeżdżą powiedzmy ścigaczami, ale wszyscy mamy tą samą pasję, czyli wielką przyjemność z jazdy na motocyklu po prostu. Jest fajna atmosfera, fajna muzyka, fajni, uśmiechnięci ludzie i coraz większa ilość motocyklistów. Jak dzisiaj byłem na mszy, to widziałem, że było ich zdecydowanie więcej niż jeszcze rok temu, dużo więcej niż 2 lata temu, więc widać, że te spotkania cieszą się ogromną popularnością wśród motocyklistów nie tylko z Polski.

Myślałem ostatnio, żeby rozpocząć przygotowania do kursów doszkalających, które powodują, że motocykliści czują się bezpieczniej i nad tego typu programem, czyli darmowym wsparciem dla motocyklistów, którzy chcą doskonalić swoją jazdę. Powiem szczerze, że sama nauka jazdy na motocyklu nie jest może łatwa i egzamin na kategorię A nie jest łatwy, ale to co dzieje się na drodze wymaga w tej chwili ciągłego doszkalania i zwiększania tych umiejętności dla bezpieczeństwa motocyklistów i wszystkich tych, którzy korzystają z dróg.”

Nieodłącznym elementem Ciechanowskich Otwartych Spotkań Motocyklowych są co roku koncerty zespołów rockowych, które przyciągają liczne grono fanów cięższych muzycznych brzmień. Nie inaczej było podczas tegorocznej imprezy. Uczestnicy mogli wziąć udział w występach zespołów:

  • Armia – legendarny, warszawski zespół powstały na przełomie 1984/1985 roku wywodzący się z hardcore punk rocka. W ciągu lat Armia stała się jedną z najbardziej oryginalnych formacji polskiego niezależnego rocka. Bazując na punku i hardcore, stopniowo wykorzystywała elementy muzyki klasycznej, hard rocka, heavy metalu czy rocka progresywnego. Monumentalna muzyka ilustruje poetyckie, uduchowione teksty wokalisty Tomasza Budzyńskiego.
  • Gorgonzolla – to warszawski zespół działający od 2013 roku. Dwa różne wokale, dwa różne światy i szczery przekaz, tak w skrócie można opisać zespół, który tworzy grupa przyjaciół. Muzyka Gorgonzolli określana jest mianem szczerego, bezkompromisowego przekazu z mocnymi riffami i wyraźną linią melodyczną w klimatach Nu Metal i Rapcore.
  • The Suits – to prostota muzyczna aspirująca do elegancji rockowego sedna. Zespół, który jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostocie. Muzyka obfita w gitarowe brzmienia i niespotykany wokal. Nie wszystko co proste jest genialne, ale wszystko co genialne jest proste…
  • Black Light – Prog Metalowy zespół z Krakowa założony w 2019 roku. Muzyka o progresywnym zabarwieniu, przepełniona emocjami i melodią.
  • Rascal – Speed Metalowy zespół z Warszawy założony w 2019 roku. Ich twórczość orbituje wokół nowej fali speed metalu oraz klasycznego heavy i thrashu. Chodzi im o to, żeby było szybko, melodyjnie, szybko, oldschoolowo, różnorodnie i szybko. Żwawa muzyka z harmonijnymi solówkami i efekciarskim wokalem, łączący ze sobą tradycję i nowoczesność.
  • Wödar – Zespół pieśni biesiadnej uprawiający szeroko pojętą afirmację wysokogatunkowych wyrobów spirytusowych. Jako indywidua zakorzenione mocno w czasach zamierzchłych, odżegnują się od wpływów polityki, mediów oraz różnorako rozumianej propagandy i wracają do korzeni prawdziwego hedonizmu.
  • Band Office – ciechanowski zespół Blues Rockowy z historią i charakterem.
  • Z.S.P – młody, aspirujący pełen energii, ciechanowski zespół Punk Rockowy.

W trakcie imprezy można było podziwiać pokaz Piotra Gradowskiego. Jest on aktualnym finalistą Mistrzostw Świata Czech Stunt Day. W roku 2023 zajął trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy na Słowacji. Te imponujące osiągnięcia sprawiły, że trzyma najwyższy poziom w dyscyplinie Stunt Riding na Mazowszu. Swoje umiejętności prezentował na pokazach m.in. podczas imprez: Volvo Trucks, Moto Session, Burnout Party, Moto Gymkhana Honda Poland oraz Extremizer Moto Show. Ma na swoim koncie łącznie ponad pięćdziesiąt występów przed publicznością.

Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe to wyjątkowe wydarzenie, które co roku pozwala pasjonatom motoryzacji na spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Tegoroczne spotkania z pewnością zostaną na długo w pamięci uczestników.

XVIII Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe 25 – 26 maj 2024

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article