II Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości

W czwartek 04.11.2021 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się II Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości. Wyróżnienia zostaną przyznane w następujących kategoriach:

Przedsiębiorca z tradycjami: Piekarnia Gawarecki i syn, Sigma Max sp. z o.o., Zakład Optyczny „Oko” Andrzej Bayer, Polskie Składy Budowlane Rolbud.

Biznes społecznie odpowiedzialny: Jarzyński Auto Serwis, Cedrob S.A., Metaltech- Piasecki s.j., Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Ciechanowie

Wyzwania inwestycyjne: Metaltech – Piasecki s.j. Ostatnim takim projektem jest budowa tunelu Fehmarnbelt mającego połączyć Niemcy z Danią. Największej inwestycji infrastrukturalnej Unii Europejskiej w latach 2020-2030. Tunel o długości 18 km, leżący na głębokości do 35 metrów będzie najdłuższym tunelem samochodowo-kolejowym na świecie. Jednocześnie jest to jeden z największych projektów infrastrukturalnych w Europie o budżecie bliskim 10,00 miliardów EUR.

Metaltech odpowiedzialny jest za wykonanie elementów maszyny formującej prefabrykaty betonowe, segmenty tunelu, a więc kluczowy element linii produkcyjnej. Nowe wyroby o dużych gabarytach i bardzo wysokiej jakości będą wysyłane na statkach z portu w Gdańsku do portu w Danii, który jest specjalnie budowany na potrzeby tego projektu.

Produkt roku: T4B sp. z o.o. za System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master.

Lokalny przedsiębiorca: Firma Agro -Trans Zbigniew Zbrzezny, TARTEX s.c., Zakład Przetwórstwa Mięsnego Zbigniew Pielach, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDICA Elżbieta i Wojciech Adamus, Tomasz Pionka Usługi Remontowe – Zygmuntowo, Monika Siekierska MONIX i Andrzej Siekierski APM Budownictwo, Zakład Produkcyjny Handlu i Usług Ciemniewscy, KONWESTUR II Jarosław Koniecek, Zbyszyński Arkadiusz firma transportowo handlowa Zbyszyński, Jerzy Krupiński Zakład Remontowo – Budowlany.

Wyróżnienie mazowieckiej izby gospodarczej: PHUW INTUR E. i K. Ostromeccy – Krzysztof Ostromecki, Katarzyna Tromska Konsultant Prudential Polska, Elektromechanika Dźwigowa Grzegorz Federowicz, Instytut Mediacji i Informacji Danuta Drzewiecka, SOFIDEL Poland sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o.

Wyróżnienie starosty powiatu ciechanowskiego: Firma Handlowa ELEKTRON sp. j., Paweł Goc Brukarstwo, FASTE sp. j., Firma „MACRO-PEK”.

Kobieta roku: Małgorzata Grzybowska – która udowodniła, że przedsiębiorczość jest rodzaju żeńskiego. Obecnie prężnie działający biznes miał swój początek w 1993 roku w niewielkim osiedlowym sklepie. Teraz największą dumą Pani Małgorzaty jest PANORAMA – Centrum Handlowe, Restauracja, Centrum Bankietowo – Konferencyjne – Trzy rodzaje, jedna pasja. Co do pasji to jest jeszcze jedna. Pani Małgorzata kocha podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie.

Ambasador powiatu ciechanowskiego: akt nadania „Zasłużony dla Powiatu Ciechanowskiego” panu Mirosławowi Koźlakiewiczowi.

Podobnie jak w pierwszej edycji uroczystości tak i podczas obecnej gali przedsiębiorczości głównym celem jest wyróżnienie przedsiębiorców z terenu powiatu ciechanowskiego. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak a uroczystość poprowadzili: Artur Andrus i Małgorzata Milewska.

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: informacje podczas uroczystości II Powiatowego Dnia Przedsiębiorczości

Previous ArticleNext Article