XXIII Gala Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Ciechanowie

W sobotę 3 lutego 2024 r. w Zajeździe Tur w Niestumiu odbyła się XXIII Gala Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Ciechanowie połączona z balem karnawałowym. Uroczystość poprowadzili aktor Jacek Barczak i Aleksandra Barańska. Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Galę rozpoczęła Bożena Podleńska Dyrektor PCK OR Ciechanów, która serdecznie przywitała przybyłych gości i podziękowała sponsorom, wśród których znaleźli się:  Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz firmy z Ciechanowa i okolic: Cedrob S.A. T4B, Metaltech, PUP w Ciechanowie, NORCO, Budmat Auto 2, Skoda, Farbex, Bank Spółdzielczy w Płońsku, Bank PKO BP, SIM „Północne Mazowsze”, Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska.

W trakcie uroczystości zostały wręczone: wyróżnienie „Kryształowe Serce” Zasłużonych Działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża, które jest największym i najważniejszym wyróżnieniem Polskiego Czerwonego Krzyża, Odznaki Honorowe PCK, medale okolicznościowe oraz Dyplomy Uznania.

„Kryształowe Serce” otrzymali: Anthony Krol – Prezes Centrum Medycznego ESKULAP i Adam Olszewski – Prezes Centrum Medycznego Arnica.

Odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymali: Aleksandra Goryszewska, Dorota Macioch Kowalska, Joanna Napiórkowska, Marzena Ostaszewska, Grzegorz Koc, Piotr Czyżyk.

Medale okolicznościowe otrzymali: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wiesława Krawczyk, Agnieszka Stawiska, Tomasz Gajewski, Tomasz Jóźwiak, Szymon Kołecki, Witold Ludwiński, Robert Morawski, Adam Ostrowski, Małgorzata Wróblewska, Roman Niesiobędzki, Krzysztof Piasecki, Mirosław Płoski, Dariusz Żerek, Leszek Zygner, Wiesław Żebrowski.

Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego przyznał Dyplomy Uznania zasłużonym działaczom i firmom wspierającym działalność humanitarną na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz szlachetne niesienie pomocy potrzebującym i ratowanie życia ludzkiego dla:

Anny Gawareckiej – Dyrektora Banku PKO BP, Emilii Chmielińskiej – Dyrektora Centrum Medycznego ARNICA w Mławie, Piotra Staniszewskiego – z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie, Łukasza Kapczyńskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck, Pawła Polaka – właściciela Pracowni Analiz Lekarskich w Ciechanowie, Małgorzaty Dudek-Witulskiej i Andrzeja Olińskiego – Prezesów Zarządu Firmy T4B, Bogdana i Pawła Jarzyńskich – Prezesów Firmy Jarzyński – Auto Serwis w Ciechanowie, Elżbiety Rykowskiej i Krzysztofa Andrzejewskiego – Prezesów Firmy Best Food S.C., Romana Kwiatkowskiego – Dyrektora Generalnego Firmy NORCO, Mariusza Piętki z Firmy KOPTRANS Witold Piętka i Synowie, Artur Frączkowski, Dorota Malinowska-Nadratowska – kancelaria prawna.

Następnie przyszedł czas na część nieoficjalną, którą uświetniły występy Ilony Rojewskiej, wokalistki, ciechanowianki,  która zaśpiewała ze swoim zespołem The Stars, istniejącym od 14 lat. Zespół podczas gali wykonał znane covery polskie i zagraniczne a imprezę rozpoczęła wokalistka śpiewając utwór „Niech żyje Bal”. Uczestnicy uroczystości mieli okazję wziąć udział w licytacji obrazów, kalendarzy, voucherów, gadżetów ufundowanych przez sponsorów. Dochód przeznaczony będzie na zorganizowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci.

Anthony Krol jest zaszczycony otrzymaniem największego i najważniejszego wyróżnienia Polskiego Czerwonego Krzyża, a przy okazji dzieli się planami rozwoju  Centrum Medycznego ESKULAP:

„Byłem odznaczony najwyższą odznaką Czerwonego Krzyża – „Kryształowym Sercem”. Jest to naprawdę ogromny zaszczyt, że ją otrzymałem. Powiem szczerze, że nie wiem dlaczego. Od samego początku, w 2008 r. udzielamy się tutaj dla dobra Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie i całej Polsce. Wspieramy wszystko, co PCK daje społeczeństwu.

Krew jest złotem, źródłem życia. A co słuchać w Eskulapie? Cały czas robimy coś nowego, innowacje. W tej chwili myślimy o dalszym rozwoju po stronie diagnostycznej, może dodatkowe placówki rezonansu, mamy wybrane miejsce, nawet poza powiatem ciechanowskim. A także, myślimy o rozwoju w samym Eskulapie. Chcemy zamknąć to całe koło od diagnostyki poprzez leczenie i rehabilitację.”

Bożena Podleńska – dyrektor biura rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie o tegorocznej Gali:

„Gala jest 23. oczywiście myślimy że będzie równie piękna jak pozostałe gale. Jestem bardzo szczęśliwa, dopisali goście, myślę, że będzie to widoczne i przyniesie jakiś dochód, który przeznaczymy na cele statutowe. Dziękuję wszystkim, że są na tej gali, dziękuję wszystkim gościom, są to sympatycy Czerwonego Krzyża, nie osób, które by się przez niego nie przewinęły. Życzę wszystkim gościom wspaniałej zabawy.”

Wiesława Krawczyk – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego tegorocznej i poprzednich galach, wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego i osobistej działalności w PCK:

„23. Gala to już tradycja, że w Ciechanowie mamy bale charytatywne organizowane przez PCK. Jest to wyraz tego, że ta wspólnota ciechanowska chce pomagać, uczestniczy w balu i po prostu tym sposobem wspieramy działalność PCK. Środki, które są zbierane są przeznaczane na ogół na dopłaty na wakacje dla dzieci, a każde środki finansowe, które trafiają do PCK służą pomocy osobom potrzebującym.

Mogę powiedzieć, że jest to wyjątkowa impreza. Rzadko te imprezy spotykamy, a Ciechanów kultywuje tą tradycję i ma coraz młodszych uczestników tego wydarzenia. Uczestniczę w balach charytatywnych już od samego początku i widzę jak się zmienia nawet pokoleniowo ilość i coraz młodsi uczestnicy przychodzą na gale. Także przekazaliśmy dobrą tradycję młodszemu pokoleniu, które wspiera tą właśnie działalność poprzez jedyny w tym rejonie bal charytatywny. Samorząd Wojewódzki każdego roku wspiera te bale, obejmuje patronatem i jesteśmy zadowoleni, że ta wspólnota ciechanowska potrafi się bawić i jednocześnie działać na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy.

Ja pracuję dla PCK poprzez swoją działalność społeczną już od czasu kiedy skończyłam studia i podjęłam pracę zawodową. Jest to już około 40 lat. Prowadziłam PCK, byłam prezesem przez wiele kadencji, funkcjonując, mieszkając i pracując w Przasnyszu. Od kiedy zostałam radną wojewódzką nie mogę sprawować tej funkcji z racji kolizji przepisów prawa, ale moja sympatia do działalności PCK zawsze zostanie i wspieram jak mogę bo po prostu jest to taka jedyna działalność, którą można zauważyć, że robi się dla dla drugiego człowieka, wtedy kiedy człowiek potrzebuje pomocy, szuka w PCK.

Dlatego PCK musi istnieć, powinien istnieć i powinien być wspierany. Aczkolwiek jest bardzo trudno, dlatego jeżeli nie ma ludzi dobrej woli którzy wesprą, to nie ma systemowego wsparcia działalności PCK.

Trzeba albo prowadzić działalność opiekuńczą i wtedy uzyskiwać jakieś środki finansowe na prowadzenie działalności statutowej, krwiodawstwa albo organizować imprezy charytatywne albo korzystać z programów m.in. Samorządu Województwa Mazowieckiego, które są dedykowane, czy to zdrowiu czy edukacji i włączyć się w te działania.”

Komentarz Szymona Kołeckiego, dzięki któremu na licytacje trafiły rękawice z autografami, możliwość treningu personalnego i karnety do fitness klubu:

„Trudno mi jest policzyć ile już tych gal zaliczyłem, ale od dobrych 15 lat przychodzę. Nie zawsze co roku, ale przychodzę i jest to dla mnie istotne wydarzenie, a na dowód tego powiem, że wczoraj specjalnie jechałem do Warszawy po gadżety na dzisiejszą licytację. Pół dnia spędziłem na zbieraniu tych rzeczy od ważnych osób, bo przywiozłem fajne rękawice z KSW podpisane przez Tomka Adamka, Mameda Chalidowa. Ale żeby te rzeczy zebrać, które mają zasilić ten fundusz PCK to trzeba się trochę napracować i robię zawsze wszystko, żeby tutaj jak najlepiej się wywiązać z tej roli. Dlatego zależy mi na tym, żeby ta gala co roku odnosiła duży sukces.”

Robert Morawski – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie o otrzymanym odznaczeniu:

„Zawsze staram się pomagać, jeżeli tylko taka jest potrzeba bo uważam, że jest to bardzo istotne bo działalność Czerwonego Krzyża w Ciechanowie wyróżnia się, tym że pomagają wszystkim, a ten bal jest przede wszystkim po to żeby zebrać pieniądze na wakacje w 2024 r. dla dzieci.”

Piotr Czyżyk – Wójt Gminy Opinogóra Górna o otrzymanym odznaczeniu:

„Odznaczenie trzeciego stopnia z tego co wiem, trochę niespodzianka bo sam nie jestem honorowym krwiodawcą, kiedyś się zdarzyło ale absolutnie nie po to żeby się tym chwalić. Natomiast odbieram to jako wyróżnienie dla Gminy. Staramy się przynajmniej jako samorząd, te inicjatywy charytatywne PCK i działalność również honorowych krwiodawców wspierać.”

Ilona Rojewska – wokalistka zespołu The Stars Cover Band o sobie i występie podczas gali:

„Mam przyjemność grać dzisiaj razem z zespołem The Stars Cover Band. Jest to dla mnie niezwykle wzruszające przeżycie gdyż ostatnią przyjemność śpiewania w Ciechanowie miałam pewnie z 16 lat temu, tym bardziej serdecznie dziękuję za zaproszenie. Życzę otwartego serca, widzę, że wszyscy goście dopisali, jest bardzo dużo osób.

Jestem ciechanowianką, obecnie prowadzę zespół muzyczny The Stars Cover Band, jestem liderką i menedżerką tego zespołu, prowadzę również szkołę wokalną Stars czyli Akademia Gwiazd, gdzie uczę, przygotowuję młode zdolne osoby żeby radziły sobie z tremą na deskach dużych scen, przygotowuje je do konkursów, koncertów, festiwali. Zajęcia prowadzę na warszawskiej Woli ale często również dojeżdżam do tych najbardziej zdeterminowanych.

Jestem szczęśliwą mamą trzynastoletniej córki, którą bardziej niż śpiew interesują deski teatralne. Pracuję jeszcze w Pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego czyli w wojsku przy lotnisku Chopina, tam jestem starszym instruktorem w klubie. Zajmuję się organizacją wydarzeń i wszystkim wokół tego co muzyczne.”

Zdjęcia z XXIII Gali Polskiego Czerwonego Krzyża

 

Zdjęcia, tekst: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article