1750 chryzantem dla bohaterów walk o Niepodległość

11 listopada to najważniejszy dzień w roku dla każdego Polaka, każdy świętuje go na swój wyjątkowy sposób. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej postanowili uczcić pamięć bohaterów kwiatami.

Na Powązkach rozstawili 1750 doniczek z chryzantemami, które ozdobiły groby i miejsca pamięci tych którzy przelewali krew za naszą wolność.

W Narodowy Dzień Niepodległości odbyła się akcja społeczna zorganizowana przez Stowarzyszenie Odra – Niemen Oddział Mazowiecki oraz Fundację Nie Zapomnijcie O Nas, Powstańcach Warszawskich, w której udział wzięli również mazowieccy terytorialsi.

Żołnierze wraz z wolontariuszami rozstawili 1750 doniczek z chryzantemami na Powązkach Wojskowych. Kwiaty trafiły między innymi na zbiorowe kwatery Powstańców Warszawskich, żołnierzy Września 1939, a także batalionowych, między innymi Żywiciela, Baszty, Garłucha, Kryski, na kwaterach łączniczek Powstania Warszawskiego.

Kwiaty przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach akcji wspierania przedsiębiorców i hodowców kwiatów.

Aneta SZCZEPANIAK
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Previous ArticleNext Article