Chuligańskie zachowanie podczas wręczenia złotego pióra

Światowy Dzień Poezji UNESCO i wręczenie złotego pióra za najlepszą książkę 2019r. – dla poety: Wiktora Golubskiego, które odbyło się w dniu wczorajszym (19.08.2020) przed Krzywą Halą w Ciechanowie zostało przerwane.

Piękna literacka uroczystość została brutalnie przerwana przez młodego mężczyznę w zielonej koszulce z napisem „MIEJSKI SORT”, który był najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna był bardzo agresywny do zgromadzonej publiczności i osób prowadzących spotkanie. Zgromadzeni ludzie wraz z obecnym na miejscu pracownikiem Urzędu Miasta Ciechanów dzwonili o pomoc do Straży Miejskiej w Ciechanowie – która nie zareagowała na zaistniałą sytuację.

Mieszkańcy mówili, że niestety straż miejska pracuje do godz. 16.00. Mieszkańcy również dzwonili o pomoc do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie – po dłuższej chwili zjawił się patrol Policji i przejął mężczyznę – odjechał z nim radiowozem. Po około 40 minutach ten sam mężczyzna ponownie pojawił się w miejscu, gdzie wcześniej odbywała się uroczystość.

Policja na miejscu zaistniałej sytuacji nie zabezpieczyła dowodów w postaci:

  • zeznań świadków którzy byli obecni na tym literackim wydarzeniu (adresy i telefony do świadków w celu przesłuchania – zebrania materiału dowodowego) widzących przemoc, zakłócenie porządku, publiczne znieważanie, poniżanie zebranych ludzi, publiczne obnażanie się, publiczne wulgaryzmy do zebranych uczestników. Wszystkie te informacje świadkowie przekazywali do funkcjonariuszy co się wydarzyło.

Kolejne dowody do zabezpieczenia: – czy czynności zostały wykonane?

Od momentu zatrzymania przez Policję i zabrania agresywnego mężczyzny z miejsca zdarzenia na które ponownie powrócił w ciągu ok. 40 minut.  Czy w tak szybkim czasie został u niego wykonany test na zawartość alkoholu lub innych substancji, które mogły znajdować się w jego organizmie co powodowało taką agresję w tym młodym człowieku?

Najbliższy czas pokaże czy Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wraz z Prokuraturą Rejonową w Ciechanowie wszcznie postępowanie czy też zaniecha działań twierdząc – brak dowodów lub materiał dowodowy nie pozwala na…

Grafika Rafał Kado

Previous ArticleNext Article