Andrzej Grabowski – polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy gościem Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

W czwartek 31.03.2022 r. w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbyło się spotkanie z Andrzejem Grabowskim. Spotkanie z polskim aktorem teatralnym, telewizyjnym, filmowym, artystą kabaretowym, piosenkarzem, scenarzystą i reżyser poprowadził Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny.

Aktora Andrzeja Grabowskiego większości osób zna z serialu „Świat według Kiepskich”, gdzie wcielił się w rolę Ferdka Kiepskiego. Jak mówi sam aktor jest to jedna z trudnych ról którą przyszło mu grać w tym serialu.

Kolejne filmy w których wystąpił to, między innymi: Dzień świra (2002), Kariera Nikosia Dyzmy (2002), Pitbull – Nowe porządki (2016), Pitbull – Niebezpieczne kobiety (2016).

Andrzej Grabowski i Łukasz Maciejewski

Pierwsze pytania dyskusyjne dotyczyły filmu „Piosenki o miłości” który po spotkaniu został wyświetlony w kinie Łydynia. Andrzej Grabowski gra w nim rolę ojca głównego bohatera. Film opowiada o dziewczynie z małego miasta, która mieszka w bloku, pracuje jako kelnerka i śpiewa. Uczucie, które budzi się między głównym bohaterem a dziewczyną często wystawiane jest na próbę.

Andrzej Grabowski opowiadał o swojej biografii, wspominał czasy jak uczył się w szkole teatralnej. Wymieniał znanych aktorów z kim studiował oraz z uśmiechem przypominał sobie czasy studenckie.

Andrzej Grabowski i Łukasz Maciejewski

Aktor odpowiadał na częste pytania publiczności, które dotyczyły granych przez niego ról filmowych. Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna atmosfera i śmiech publiczności kiedy opowiadał jak wcielał się w swoich filmowych bohaterów. Po zakończeniu spotkania publiczność chętnie fotografowała się z aktorem oraz mogła otrzymać pamiątkowy autograf.

Łukasz Maciejewski, Anna Smolińska, Andrzej Grabowski, Andrzej Liszewski

Andrzej Grabowski podczas spotkania z publicznością w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article