40. Jubileuszowy Blues na Dołku

W sobotę 19.11.2022 r. odbył się 40. Jubileuszowy Blues na Dołku. Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie z tej okazji przygotowało fotorelację z poprzednich edycji koncertów bluesowych. Archiwalne zdjęcia ozdobiły ściany Kawiarni Artystycznej które przywoływały wspomnienia… Tego wieczoru na scenie wystąpiło dużo artystów.

Improwizje z Warszawy

Jako pierwszy zaprezentował się zespół Improwizje z Warszawy – grupa Uczniów Akademii Suzi z Warszawy. Młodzież uczy się grać na instrumentach metodą Shinichi Suzuki. Metoda ta wprowadza dzieci w edukacje muzyczną przede wszystkim słuchowo, bez nut, ale one oczywiście pojawiają się w późniejszym etapie nauki.

Dzieci uczą się grać w podobny sposób, jak uczą się mowy w swoim języku ojczystym: poprzez powtarzanie prostych melodii, tak jak w dzieciństwie , zanim nauczyły się mówić – powtarzały pierwsze sylaby i słowa, zachęcane przy tym i motywowane przez najbliższe otoczenie.

Uczniowie z Akademii Suzi na co dzień grają klasykę, jednak ogromnym ich zainteresowaniem w naturalny sposób wraz z wiekiem i poziomem gry stała się muzyka rozrywkowa, która wytwarza zupełnie inna energię i emocje.

Improwizje z Warszawy

Razem z swoją nauczycielka Katarzyną Kiwior od ubiegłego roku pracowali jako zespół Improwizje, gdzie wybierali wspólnie repertuar i opracowywali go na poziomie klasycznej notacji muzycznej oraz improwizacji. Taki rodzaj współpracy zaowocował ogromna motywacją Uczniów i przyniósł im dużo pozytywnych emocji. W Ciechanowie zagrali dla publiczności In the Mood – G. Miellera, Que vendra – ZAZ oraz Hit the road Jack – R. Charles’a.

Kolejni wykonawcy to:

  • Aleksander L. Dolgov
  • Why Ducky? wraz z Orkiestrą Dętą OSP Ciechanów
  • Krys Blues Band
  • Demobil Blues
  • Jacek Dewódzki
  • Patsy Gamble

Za swój wkład w tworzenie tej imprezy zostali wyróżnieni: Stanisław Antośkiewicz, Dariusz Pawłowicz, Wojciech Garliński, Jan Lipski. Podziękowania wręczyła Joanna Potocka – Rak – Starosta Powiatu Ciechanowskiego i Anna Smolińska – dyrektor Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Pamiątkowe statuetki wręcza Joanna Potocka – Rak – Starosta Powiatu Ciechanowskiego

Warto wspomnieć, że podczas 40. Jubileuszowego Bluesa na Dołku swoje 20-lecie świętował szampanem zespół Why Ducky? a przed publicznością zaprezentował się nowy wokalista zespołu Demobil Blues.

Zespół w obecnym składzie wykonał nowe wersje utworów skomponowanych przez byłego lidera zespołu – Śp. Marka Falkiewicza zmarłego 19 lipca 2021 r. Muzycy z zespołu Demobil Blues podczas koncertu oddali pamięć swojemu byłemu liderowi Markowi dedykując mu jeden z utworów który sam skomponował. Wśród publiczności było obecnych dużo przyjaciół Śp. Marka którym w oczach pojawiały się łzy wspomnień…

Zdjęcia z koncertu

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article