Rząd wspiera sport w Ciechanowie

W poniedziałek, 21 listopada 2022 r. wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski przywiózł miastu Ciechanów symboliczny czek na 277.400 zł na zmianę podłogi w hali sportowej. Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło też finansowo remont stadionu miejskiego, pomaga także klubom sportowym.

Konferencja w Ciechanowie

W spotkaniu w hali sportowej, w poniedziałek 21 listopada 2022 r., uczestniczyła poseł Anna Cicholska, wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski oraz prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Ciechanowska hala sportowa została zbudowana w 2006 r. i do tej pory przeprowadzono w niej tylko drobne, bieżące remonty. A jest często wykorzystywana, odbywa się w niej wiele różnego rodzaju rozgrywek sportowych.

Władze miasta zamierzają jednak w przyszłym roku obiekt porządnie wyremontować. Już zabiegają o pozyskanie funduszy zewnętrznych, więc dużym wsparciem będzie kwota 270 tys. zł z ministerialnego programu „Sportowa Polska”.

– Dzięki temu drewnianą,zniszczoną podłogę w hali sportowej zastąpimy nowoczesną, syntetyczną – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński. – W tym roku chcemy wyłonić wykonawcę i rozpocząć remont na początku 2023 roku. Całkowity koszt inwestycji to 700 tys. zł.

Prezydent poinformował również, że lada dzień na budynku hali sportowej rozpocznie się montaż instalacji baterii fotowoltaicznych, co pozwoli zmniejszyć koszty zużycia energii. A w przyszłym roku zostanie przeprowadzony remont elewacji hali.

– Dobrze, że są takie programy rządowe, bo wsparcie dla samorządów jest bardzo potrzebne – dziękował Krzysztof Kosiński.

Wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski przywiózł miastu Ciechanów symboliczny czek na 270 tys. zł.Jest to dofinansowanie do inwestycji w hali sportowej w Ciechanowie z programu „Sportowa Polska” – powiedział.

Dodał, że niektóre kluby sportowe w Ciechanowie mają już tzw.Zielone Certyfikaty, a tym samym wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zachęcał do zabiegania o Brązowe i Srebrne Certyfikaty, bo wtedy fundusze będą większe.

Podkreślił, że samodzielne od niedawna Ministerstwo Sportu i Turystyki dysponuje o wiele większymi funduszami – w latach 2015-2022 wydało na dofinansowanie przedsięwzięć i inwestycji sportowych kwotę 3,5 mld zł, tj. pięciokrotnie więcej niż w latach poprzednich. Pieniądze skierowano nie tylko do samorządów, ale także do organizacji sportowych.

– Zachęcam do udziału w programach ministerialnych, piszcie do nas wnioski – mówił o nowych programach z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jak „Tenisowa Polska”, „Klub sportowy”, „Sportowe wakacje”, „Upowszechnianie strzelectwa”. Są także programy sportowe dla osób niepełnosprawnych, na modernizację Orlików,budowę lekkich standardowych hal łukowych przy szkołach oraz wiele innych.

Dobrym pośrednikiem pomiędzy samorządem Ciechanowa i klubami sportowymi jest poseł Anna Cicholska. Podziękowała prezydentowi Kosińskiemu za zaangażowanie sportowe, a ministrowi Czartoryskiemu za przyjęcie jej zaproszenia i przybliżenie programów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przypomniała, że Ciechanów otrzymał też w br. 2,5 mln zł na budowę kompleksu sportowo-sanitarnego na stadionie miejskim w Ciechanowie, a wcześniej 1,5 mln zł na rewitalizację tego stadionu. – Dziś miejski stadion w Ciechanowie to klasa europejska – powiedziała, zachęcając innych dopisania dobrych wniosków i składania ich w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article