Bunt Mazowsza – piknik historyczny

W dniu dzisiejszym 05.09.2020r. na błoniach zamkowych odbył się piknik historyczny pn.: „Bunt Mazowsza”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni. Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Ciechanów w ramach corocznego konkursu miasta na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.

Organizatorzy „Buntu Mazowsza” przenieśli zebranych do czasów XI w., kiedy Mazowsze walczyło o niezależność od Państwa Piastów. Na pikniku zaprezentowali się rzemieślnicy zajmujący się rękodziełem historycznym z interaktywnymi zajęciami dla odwiedzających. Można było zobaczyć: złotnika, kowala, kolczużnika, snycerza, tokarza i garncarza.

Ponadto można było podziwiać widowiskowe pokazy inscenizacji walk historycznych w wykonaniu rekonstruktorów. Przez cały dzień do dyspozycji zwiedzających była zbrojownia, gdzie nie tylko można było posłuchać o ekwipunku wojskowym sprzed 1000 lat ale również go przymierzyć.

W trakcie pikniku historycznego dla zwiedzających dostępna była również wystawa archeologiczna, która przybliżyła zainteresowanym jak wyglądało życie w średniowiecznym grodzie, kto i kiedy go zamieszkiwał.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article