Czwartkowe wieczory z poezją – Wiesława Palewska

W czwartkowe popołudnie (02.07.2020 r.) w ogrodach Luka Lu food & Fun odbyło się kolejne – 54. spotkanie autorskie w ramach cyklu „Czwartkowe wieczory z poezją” pt.: „… po drugiej stronie… Ja”.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Ciechanowski. Gościem była Wiesława Palewska poetka, mławianka, członkini Klubu SAP – ART przy OC SAP. Wydarzenie muzyczne uświetniły wokalistki: Beata Trojanowska i Ewa Jeziółkowska.

Spotkanie otworzyła Janina Janakakos-Szymańska prezes Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości.

Janina Janakakos-Szymańska

Natomiast spotkanie poprowadziła Joanna Kiszkurno, która na wstępie przedstawiła sylwetki trzech bohaterek.

Pierwszą przedstawiła Wiesławę Palewską z domu Sowińska, która urodziła się i mieszka w Mławie, szkołę podstawową ukończyła w Wyszynach Kościelnych a następnie liceum gastronomiczne w Mławie.

Jest mamą wspaniałych trzech córek i syna, przez długie lata była tylko czytelniczką ale w pewnym momencie swojego życia zaczęła pisać wiersze i drobne teksty. Życie jednak potoczyło się zupełnie inaczej niż oczekiwała dlatego też miała przerwę aby po latach wrócić do pisania. Były to początkowo miniatury poetyckie i spisywane myśli.

Uczestniczyła w spotkaniach z młodzieżą w szkołach a także w bibliotekach. Jej wspaniałym sukcesem gdyż tak można to nazwać było wyróżnienie i umieszczenie w albumie pokonkursowym pt. „Ciechanów sto lat później miasto tętniące życiem”, kilku jej wierszy i fotografii.

Wspaniałą przygodą był udział w biesiadach poetyckich organizowanych przez Oddział Ciechanowski Stowarzyszenie Autorów Polskich oraz przynależność do klubu SAP ART przy tym oddziale w sekcji literackiej gdzie doskonali swój warsztat poetycki i pogłębia wiedzę z dziedziny literatury.

Jej wiersze były publikowane w kilku zbiorowych almanachach poetyckich, jedną z ostatnich miłych niespodzianek jej obok twórców z Ciechanowa i kraju współudział w zbiorze Krasne w wierszach na zaproszenie wspaniałego ciechanowskiego poety redaktora tygodnika ciechanowskiego i krytyka literackiego Stefana Żagla.

Jak sama mówi o sobie kocha poezję i prozę, kocha kwiaty, morze i podróże. Jest w trakcie przygotowywania do druku pierwszego swojego autorskiego tomiku pt.: „ … po drugiej stronie … Ja”.

Kolejno zaprezentowała Beatę Trojanowską, ciechanowiankę, która jest pielęgniarką, i jak samo o sobie mówi śpiewa od dziecka, do niedawna była solistką zespołu Felis, obecnie śpiewa okazjonalnie, od dłuższego czasu współpracuje z OC SAP, jest miłośniczką zwierząt i niepoprawną romantyczką.

Wiesława Palewska

Wiesława Palewska i Joanna Kiszkurno

Ewa Jeziółkowska i Beata Trojanowska

Kocha poezję, ostatnio najbardziej urzekł ją tomik wierszy „Już nie zagram buzuki” Janiny Janakakos-Szymańskiej.

Trzecią sylwetką którą przedstawiła była Ewa Jeziółkowska z Ciechanowa, szczęśliwa żona i matka, śpiew jest jej pasją, kilkakrotnie występowała na spotkaniach OC SAP w różnych gatunkach muzycznych ale najbliższe jej sercu są piosenki greckie zgłasza z repertuaru Eleni, a także Anny Jantar, Edyty Gepert, uwielbia tez śpiewać kolędy, od dwóch lat należy do chóru Victoria przy parafii Św. Józefa w Ciechanowie.

Należy nadmienić, że spotkanie było podzielone na cztery bloki: po drugiej stronie ja, radość z życia, marzenia i wśród przyjaciół. Panie wspaniale zaprezentowały się w prześlicznej scenerii ogrodów Luka Lu food & Fun. Na koniec spotkania publiczność podziękowała Paniom gromkimi brawami.

Tekst i zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article