Gabriel Michalik w plenerze przed Krzywą Halą

W dniu wczorajszym (01.07.2020r.) po długiej przerwie, w plenerze przed Krzywą Halą w Ciechanowie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem był Gabriel Michalik autor książki „Danuta Szaflarska. Jej czas”.

 

Spotkanie otworzyła Pani Alicja Wodzyńska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości.

 

Natomiast z autorem Gabrielem Michalikiem rozmawiała blogerka literacka i przyjaciółka Miejskiej Biblioteki Pani Beata Woźniak.

 

Gabriel Michalik – polski dziennikarz i autor opowiadań. Syn aktorki i pisarki Joanny Keller-Michalik i aktora Stanisława Michalika.

 

Karierę zawodową rozpoczynał jako obnośny sprzedawca skarpetek, następnie był gońcem. Na początku lat 90. – jak sam mówi – przez przypadek trafił do „Tygodnika Solidarność”.

 

Został reporterem. Publikował na łamach m.in.: „Tygodnika Solidarność”, „Expressu Wieczornego”, „Życia Warszawy”, „Życia”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Tygodnika Powszechnego”.

 

Autor książek: „Hamlet w stanie spoczynku. Rzecz o Skolimowie”, „Kaszpirowski. Sen o wszechmocy”, „Kobieta Pracująca. Rzecz o Irenie Kwiatkowskiej i jej czasach”, „Wniebowzięty. Rzecz o Zdzisławie Maklakiewiczu i jego czasach”.

 

Podczas spotkania z kameralną publicznością, autor, publicysta opowiadał o swoim życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Wspominał swój pobyt na Uralu, opowiadał o swoich publikacjach oraz odpowiadał na pytania prowadzącej spotkanie blogerki Beaty Woźniak i dziennikarki Izabeli Koba-Mierzejewskiej.

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Gabriel Michalik

Beata Woźniak i Gabriel Michalik

Previous ArticleNext Article