Dożynki w Gminie Opinogóra

W dniu dzisiejszym 30.08.2020r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opinogórze, parafia św. Zygmunta w Opinogórze Górnej została odprawiona Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Rolnicy i mieszkańcy z Gminy Opinogóra podziękowali za zebrane zbiory.

W liturgii świętej uczestniczyli księża z okolicznych parafii. Dożynki 2020 były inne niż każdego roku, ale nie zabrakło tradycyjnych wieńców dożynkowych. Z powodu pandemii była to skromna uroczystość, pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku będzie można zorganizować uroczystość dożynkową do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni.

Po zakończeniu Mszy Świętej głos zabrali: Poseł na Sejm RP Anna Ewa Cicholska, która powiedziała, że zazwyczaj jestem z Państwem w każdym roku na tej pięknej uroczystości. Czas Dożynek to czas podziękowania Bogu za obfite plony wsi mazowieckiej. Bóg Błogosławił, Ziemia plon wydała, ten staropolski obyczaj jakże zakorzeniony w naszej kulturze i tradycji narodowej… Praca rolnika nie należy do łatwych, doskonale to znam bo jestem córką mazowieckich rolników. Pamiętam ich spracowane ręce, ale zawsze moi rodzice po ciężkiej pracy, szczególnie w okresie żniwnym mieli czas siąść wieczorem i odmówić modlitwę. Następnie Pani Poseł podziękowała rolnikom za kultywowanie tych wartości narodowych i patriotycznych.

Wójt Gminy Opinogóra Górna podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie na Mszę Świętą Dożynkową a w szczególności rolnikom za ich trud i ciężką pracę na roli w tak trudnych czasach.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article