Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej, Gmina Opinogóra Górna

3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Św. St. Kostki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się wierszami w wykonaniu dzieci oraz wspólnie zaśpiewaną piosenką o Prawach Dziecka.

Następnie głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej – Henryk Chojnacki, który zwracając się do zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów stwierdził, że mamy piękny dzień, piękny, bo dopisała wspaniała pogoda, ale też piękny z tego powodu, że po długiej przerwie, po zniesieniu obostrzeń sanitarnych cała społeczność tej szkoły mogła wspólnie obchodzić Dzień Dziecka.

Dyrektor wyraził ogromne zadowolenie, że w tym dniu do szkoły przybył Wójt Gminy Opinogóra Górna – Piotr Czyżyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Górnej – Joanna Mossakowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie – Jolanta Bym, dzielnicowy Gminy Opinogóra Górna – Artur Karwowski – przyjaciel szkoły, właściciel firmy FASTE – Tadeusz Falęcki.

W imieniu społeczności szkolnej Henryk Chojnacki podziękował za finansowe wsparcie imprezy Jolancie i Kazimierzowi Orłowskim właścicielom Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego w Koziczynku oraz Januszowi Kosikowi właścicielowi Sklepu Wielobranżowego w Woli Wierzbowskiej.

Dyrektor, składając życzenia Dzieciom, życzył im, by cieszyli się jak najdłużej smakiem dzieciństwa, by poznawały i odkrywały piękno świata, by ich życie było jak najbogatsze w doświadczenia, przygody, wydarzenia z których powinni czerpać i piękne wspomnienia, i naukę na przyszłość, by się dobrze bawiły.

Z zaproszonych gości zabrał głos Piotr Czyżyk – Wójt Gminy Opinogóra Górna, który w pierwszych słowach poinformował społeczność szkolną o zaakceptowaniu przez władze krajowe wniosku na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Woli Wierzbowskiej.

Powiedział również, że na ten cel Gmina otrzymała kwotę 2 300 000,00 zł. Wójt zdradził też trochę kulisy tego przedsięwzięcia i podkreślił dużą rolę w tej sprawie pana Rafała Romanowskiego posła na Sejm RP oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa, a także pełnomocnikiem rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

W tym momencie, wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektor szkoły na stojąco oklaskiwali tę decyzję. Decyzję, która zapadła po wielu, wcześniejszych staraniach wszystkich zainteresowanych tym przedsięwzięciem. Gromkie brawa otrzymał też Tadeusz Falęcki, który od wielu lat wspiera finansowo szkołę w Woli Wierzbowskiej, realizując różne przedsięwzięcia.

Następnie nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – Barbara Goździewska poprowadziła konkurs Mam Talent, który odbył się z podziałem na kategorie: muzyczną, plastyczną, recytatorską, taneczną i pokaz iluzji. W konkursie wzięli udział ambitni uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII, którzy chcą realizować swoje marzenia. Jury w składzie: Joanna Mossakowska, Artur Karwowski wysoko oceniło występ dzieci. Każdy otrzymał nagrodę, a 11 wyróżnionych w konkursie uczniów otrzymało statuetki.

Byli to: Amelia Pacek, Zuzanna Kołakowska, Julianna Goździewska, Dorota Kołakowska, Antoni Skierkowski, Lena Przewodowska, Karolina Kołakowska, Julia Adamska, Gabriela Kępczyńska, Ala Pęczkowska i Aleksandra Kołakowska.

Podczas uroczystości Dnia Dziecka uczniom klasy IV zostały wręczone karty rowerowe przez rzecznik Policji i Bogumiłę Blados.

Po konkursie uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli szkoły oraz prężnie działającą Radę Rodziców pod przewodnictwem pani Anety Pszczółkowskiej. Były to: skoki na trampolinie, zjeżdżalnia, malowanie twarzy, strzelanki, rozgrywki sportowe, pokaz wozu policyjnego oraz grill, lody, owoce i wata cukrowa.

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article