Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie

W środę 1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, który aktualnie jest w tym dniu świętowany przez przedszkola, szkoły, miejsca kultury i przede wszystkim dzieci. W tym dniu odbywają się różne atrakcje przewidziane dla najmłodszych, np. zawody sportowe, konkursy, pokazy a w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Jeśli mówimy o dniu 1 czerwca – wszystkim zaraz przychodzi na myśl Dzień Dziecka. Kiedyś takim dniem który kojarzył się z Dniem Dziecka był 22 wrzesień. Polski Komitet Opieki nad Dzieckiem w 1929 r. ustanowił tego dnia Dzień Dziecka. Tradycje świętowania były różne, ale najczęściej 22 września dla najmłodszych rozpoczynał się od uroczystej Mszy Świętej po której w szkole odbywały się akademie, wycieczki, konkursy i zawody sportowe.

Aby zorganizować Dzień Dziecka wcześniej odbywały się publiczne zbiórki pieniędzy i szukano sponsorów na zakup słodyczy, nagród, pamiątek czy organizację wycieczki dla dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie przy ul. Płońskiej z okazji Dnia Dziecka zorganizowano bardzo dużo atrakcji. Między innymi: dmuchańce – zjeżdżalnie, fotobudka, karaoke, zumba, bańki mydlane, malowanie twarzy, loteria fantowa, pikniki klasowe, prezentacja sprzętu strażackiego wystawiona przez Powiatową Straż Pożarną w Ciechanowie, prezentacja sprzętu wojskowego wystawiona przez 5.MBOT w Ciechanowie. Obecni byli również funkcjonariusze Policji, Służby Celno – Skarbowej wraz z psem tropiącym.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ratowników medycznych, którzy na manekinach uczyli dzieci jak udzielać pierwszej pomocy. Podczas Dnia Dziecka na terenie szkoły został odsłonięty mural autorstwa Marka Zalewskiego, który prezentujemy na zdjęciach poniżej.

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie – 01.06.2022 r.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article