Uroczysta Msza Święta w intencji 10-letniego kapłańskiego powołania ks. Piotra Stasińskiego

W dniu 19 czerwca 2021 r. w kościele farnym w Ciechanowie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji 10-letniego kapłańskiego powołania i posługiwania Księdza Piotra Stasińskiego. Ksiądz Piotr pochodzi z parafii św. Marcina z Tours w Gostyninie.

Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 2011 r. w Płocku.

Pracował w parafiach: św. Stanisława Kostki w Rypinie, św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku, św. Józefa w Zakroczymiu, św. Wojciecha w Przasnyszu.

W Parafii św. Józefa w Ciechanowie jest od 2017 r. Ksiądz Piotr z wielkim wzruszeniem wspomina dzień świeceń, był to punkt kulminacyjny Jego życia.

ks. mgr Piotr Stasiński

Nadal brzmią w jego uszach przeszywające na wskroś słowa litanii wszystkich świętych, pamięta jak leżał krzyżem przed Panem, na posadzce płockiej katedry, modlił się, a gdy podniósł się z ziemi, aby podejść do Biskupa przez krótką chwilę wpatrywał się w pochodzący z 1937 r. biały alabastrowy tron z krzyżem w głównym ołtarzu.

Spojrzał na Pana wiszącego na krzyżu, nagle w chwili gdy biskup płocki położył na Jego głowie ręce poczuł w swoim wnętrzu pomimo lęku przed przyszłością błogi spokój. Ten spokój pochodził od Jezusa.

Był to ten sam spokój, który kiedyś przeżył gdy miał 14 lat bo wtedy zrozumiał że jest Pan. Ksiądz Piotr przed Bogiem i zgromadzonym kościołem odnowił złożone przed dekadą kapłańskie przyrzeczenia.

W trakcie Mszy Świętej zebrani wierni mogli wysłuchać pięknych sakralnych pieśni, między innymi: Pie Jesu – Andrew Lloyd Webber, Panis angelicus – Cesar Franck, które wykonali: Konstancja Molewska – śpiew i Dominik Molewski – muzyka.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article