Finał Plebiscytu „Kobiety naszego Regionu”

W piątkowy wieczór 23 lutego 2024 r. w Zajeździe Tur w Niestumiu odbyła się uroczysta gala, podczas której został rozstrzygnięty Plebiscyt „Kobiety naszego Regionu”. Gwiazdą wieczoru była wyjątkowa i charyzmatyczna Danuta Błażejczyk – Dama polskiej piosenki – Kobieta przedsiębiorcza i aktywna społecznie. Plebiscyt został zorganizowany przez Kobiecy Klub Radnych w Radzie Powiatu „Współpraca i Rozwój” Joanna Potocka-Rak Jolanta Teklińska Irena Gawarecka.

W trakcie uroczystości zostały nagrodzone i wyróżnione kobiety z każdej gminy powiatu ciechanowskiego, w dwóch kategoriach:
1. Kobieta Przedsiębiorcza
2. Kobieta Zaangażowana Społecznie

Imprezę poprowadziła Joanna Potocka-Rak, która już na wstępie przypomniała, jak ważne jest organizowanie wydarzeń, które podkreślają rolę kobiet i pokazują kobiety z terenu powiatu ciechanowskiego. „Mamy kobiety niezwykle zdolne, zaangażowane, twórcze, które czasami wykonują czynności, o których się nie mówi, których się nie zauważą, ale które my powinniśmy doceniać, bo to co robią kobiety z powiatu ciechanowskiego, to jest tak naprawdę coś, z czego my na co dzień korzystamy” – mówiła Joanna Potocka-Rak.

W ramach plebiscytu zostało nominowanych 60 kobiet z terenu całego powiatu ciechanowskiego, na które mieszkańcy mogli oddawać głosy. W sumie wpłynęło ponad 2000 SMS-ów, co jest ogromnym sukcesem.

W finale znalazły się 34 osoby. Następnie Joanna Potocka-Rak podziękowała osobom oraz instytucjom wspierającym organizację wydarzenia, wśród których znaleźli się:

Mirosław i Krystian Płoscy właściciele Zajazdu Tur, Ewelina Nasarzewska z firmy Mary Kay, Szkółka Roślin i Krzewów Szmit, Firma Metaltech Piasecki, Nalewkarnia Longinus – Rafał Dziliński, Mapigo – Piotr Faderewski, Firma Bałtyk Gaz, Santander Consumer Bank, Hotel Atena – Joanna Napiórkowska, Stowarzyszenie Asfaltlove Dziki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio 7, Ciechanowinaczej – Lokalny Portal Informacyjny i Ciech24.pl – Portal Internetowy.

Wśród zgromadzonych gości znaleźli się sponsorzy wydarzenia, Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska, Radny Rady Miasta Ciechanów Andrzej Czyżewski, była Wiceprezydent Miasta Ciechanów, Koordynatorka Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej Ewa Gładysz, obecni i byli samorządowcy.

Kolejnym punktem programu był występ Chóru Sonata. Chór w składzie 12 osób zaśpiewał piosenki: „Latka mijają, Jambalaya, Strzeliłbym wysoko, Na zielonym polu, Ludowe granie. Jest to zespół wokalno-muzyczny założony w 2013 r., którego instruktorem i kierownikiem muzycznym jest Jan Nowotka. Obecnie zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gołotczyźnie. Zespół z sukcesami występuje na przeglądach lokalnych i regionalnych, na przeglądzie zespołów amatorskich w Płocku zajął II miejsce.

Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród w kategorii Kobieta Przedsiębiorcza.

III miejsca zajęły:

 • Renata Purzycka – Gmina Wiejska Ciechanów,
 • Alicja Gąsiorowska – Gmina Miejska Ciechanów.

II miejsce zajęły:

 • Agnieszka Sobiesiak – Gmina Wiejska Ciechanów,
 • Małgorzata Mikłowska – Gmina Opinogóra,
 • Marta Wychucka – Gmina Glinojeck,
 • Weronika Matusiak – Gmina Miejska Ciechanów.

I miejsca zajęły:

 • Agnieszka Kościelska – Gmina Wiejska Ciechanów,
 • Monika Łacińska  – Gmina Regimin,
 • Jadwiga Gadomska – Gmina Grudusk,
 • Alicja Gołębiewska – Gmina Opinogóra,
 • Elżbieta Kaszuba – Gmina Gołymin,
 • Aleksandra Olszyna – Gmina Glinojeck,
 • Wioletta Osmańska – Gmina Miejska Ciechanów.

Dodatkową nagrodę dla Kobiety Przedsiębiorczej z Gminy Regimin ufundowała Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska. Kolejną kategorią były Kobiety Aktywne Społecznie, w której wyróżniono następujące osoby:

III miejsca:

 • Małgorzata Czarnecka – Gmina Wiejska Ciechanów,
 • Anna Wysocka – Gmina Regimin,
 • Joanna Mossakowska – Gmina Opinogóra,
 • Agnieszka Waleria Morawska – Gmina Sońsk,
 • Bożena Korzybska – Gmina Glinojeck,
 • Dorota Macioch-Kowalska – Gmina Miejska Ciechanów.

II miejsca:

 • Agnieszka Kościelska – Gmina Wiejska Ciechanów,
 • Monika Łacińska – Gmina Regimin,
 • Joanna Napiórkowska – Gmina Opinogóra,
 • Karolina Stec – Gmina Gołymin,
 • Ewa Maruszewska – Gmina Sońsk,
 • Aneta Betlewicz – Gmina Glinojeck,
 • Katarzyna Michalska – Gmina Miejska Ciechanów.

I miejsca:

 • Agnieszka Sobiesiak – Gmina Wiejska Ciechanów,
 • Joanna Gąska – Gmina Regimin,
 • Jadwiga Gadomska – Gmina Grudusk,
 • Justyna Arciszewska – Gmina Opinogóra,
 • Elżbieta Kaszuba – Gmina Gołymin,
 • Teresa Gilert – Gmina Sońsk,
 • Aleksandra Olszyna – Gmina Glinojeck,
 • Weronika Matusiak – Gmina Miejska Ciechanów.

Dodatkowo nagrody dla Kobiet Aktywnych z Gminy Regimin ufundowała Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska. Wręczono również dodatkową nagrodę dla Teresy Gilert, która otrzymała najwięcej głosów w Plebiscycie w jednej kategorii.

Laureatki oprócz statuetek otrzymały również nagrody ufundowane przez sponsorów: kosmetyki, vouchery do SPA w Hotelu Atena, nalewki Longinus, bony na zmianę opon MAPIGO Piotr Faderewski, kwiaty ufundowane przez Rafała Kowalskiego.

Wydarzenie zakończył występ gwiazdy wieczoru – Danuty Błażejczyk. Artystka zadebiutowała w 1972 r. Później współpracowała z formacją Fly, w latach 1978-1979 była chórzystką z zespole Maryli Rodowicz, w 1985 r. uzyskała zawodowe uprawnienia estradowe i rozpoczęła współpracę z Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim. Z ich piosenką „Taki cud i miód” zadebiutowała w 1985 r. w Opolu i zdobyła nagrodę za indywidualność artystyczną i można powiedzieć, że właśnie wtedy się zaczęło. Danuta Błażejczyk na scenie występuje od blisko 50 lat. W ubiegłym roku świętowała okrągły jubileusz 70-lecia urodzin i 50-lecia pracy artystycznej. Kobieta niezwykła, kobieta która daje pozytywną energię kobietom, kobieta przedsiębiorcza, zaangażowana społecznie.

Przed występem podziękowała za zaproszenie i pogratulowała organizatorom tej wspaniałej inicjatywy oraz laureatkom. „Prawda jest taka, że kobieta jest ważna, ale jakoś tak jesteśmy czasami pomijane. I jak my same o siebie nie zadbamy, to będziemy tak na końcu tego ogona. Więc dbajmy o siebie, wspierajmy się. Chociaż czasami nam się wydaje, że jesteśmy same na tym świecie, to chcę podać taki przykład, że wcale tak nie jest. Wydaje nam się, że Bóg o nas zapomniał, wszyscy o nas zapomnieli, są takie chwile.

W 2020 r. kiedy nas zaatakowała pandemia, wszystkie imprezy zostały odwołane, a my jako wykonawcy, artyści byliśmy pozbawieni możliwości pracowania. Pamiętam taki dzień kiedy zadzwonił telefon, dzwoniła pani Joanna Potocka-Rak, powiedziała: pani Danusiu czy nie chciałaby pani nagrać płyty, którą chcielibyśmy zadedykować mieszkańcom naszego powiatu? A ja mówię tak: pani Joanno, to ja może usiądę, a pani jeszcze raz mi zada to pytanie. Przyznam się szczerze, że ta propozycja, ta płyta, która została wydana w tym samym roku, ona mi uratowała życie.” – mówiła artystka.

Komentarze – Finał Plebiscytu „Kobiety naszego Regionu”

Joanna Potocka-Rak – Radna Powiatu Ciechanowskiego o plebiscycie:

„To była inicjatywa kobiet dla kobiet, zależało nam na tym, żeby docenić i zauważyć nie tylko kobiety z terenu miasta Ciechanowa, ale z terenu całego powiatu. I to była inicjatywa, którą tak naprawdę oddaliśmy w ręce mieszkańców. To oni zdecydowali, które z kobiet są najbardziej aktywne społecznie, które są najbardziej przedsiębiorcze i zaangażowane. Wydaje mi się, że ta formuła się sprawdziła, cieszę się, że cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, frekwencją. Pokazaliśmy dzięki temu, jak fantastyczne mamy kobiety na terenie powiatu ciechanowskiego.”

oraz o nagrodzonych osobach:

„To były osoby, które po pierwsze są rozpoznawalne, po drugie przeprowadziły sobie kampanię promocyjną swojej osoby w internecie, więc to na pewno też dużo pomogło. Oprócz tego też zaangażowanie najbliższych. Ja to widziałam poprzez mobilizację rodzin czy znajomych by oddawali głosy. Utrudnieniem było to, że na każdą kandydatkę można było oddać jeden głos z jednego numeru telefonu. Chodziło nam o to, żeby zaangażować jak największą grupę osób i żeby też plebiscyt, nie był takim plebiscytem prostym, żeby to się nie opierało na tym, że z jednego numeru telefonu wysyła się sto SMS-ów.”

a także o frekwencji podczas uroczystości: „W gali wzięło udział około 300 osób.”

Agnieszka Kościelska laureatka plebiscytu w dwóch kategoriach, prezes Stowarzyszenie Asfaltlove Dziki, dyrektor Przedszkola w Nowym Mieście o otrzymanych wyróżnieniach:

„Otrzymałam dwa wyróżnienia, jedno jako Kobieta Przedsiębiorcza i jest mi bardzo miło, że jestem postrzegana jako kobieta przedsiębiorcza, chociaż sama siebie też tak postrzegam. I drugą nagrodę jako Kobieta Społecznik i muszę powiedzieć, że jest to po części zasługa mojego Stowarzyszenia Asfaltlove Dziki, bo być społecznikiem, to też współpracować z innymi, a ich wsparcie jest dla mnie bardzo ważne.„

o działalności Stowarzyszenia Asfaltlove Dziki:

„Organizujemy bieg Adama Rzewuskiego, już kolejną edycję, w tym roku po raz trzeci. Kolejny jest zaplanowany na 17 kwietnia. Będziemy po raz kolejny organizować wyzwanie „Rowerlove”, po raz czwarty. 100 km będziemy jeździć w ciągu jednego dnia. Do tego organizujemy różnorodne zbiórki na rzecz potrzebujących dzieci, osób starszych. Jest taka inicjatywa „Dziki Mikołaj u seniora” – już po raz kolejny we współpracy z MOPS w Ciechanowie organizujemy. Tak, że na tym polu też się świetnie realizuję.”

o plebiscycie:

„Uważam, że inicjatywa bardzo potrzebna, bo ja tych wielu kobiet, które tutaj były nie znałam, po raz pierwszy usłyszałam, a miło jest zobaczyć, że w naszym regionie tyle wspaniałych kobiet działa, są przedsiębiorcze, są kreatywne, są inspiracją dla innych.”

Monika Łacińska, laureatka plebiscytu w dwóch kategoriach, właściciel Biura Podróży Monika Travel o otrzymanych nagrodach i plebiscycie:

„Ku mojemu ogromnego zaskoczeniu otrzymałam nagrody w dwóch kategoriach, Kobieta Przedsiębiorcza i Kobieta Aktywna Społecznie, ogromne wyróżnienie, ogromne zaskoczenie. Jestem naprawdę bardzo, bardzo szczęśliwa.

Dla mnie to jest niesamowite wydarzenie, aktywizujące kobiety, wydarzenie, które sprawia,że każda z nas – nominowanych, może czuć się wyjątkowo, może się czuć doceniona i  tym samym spełniona”.

Mariola Kołakowska, Wójt Gminy Regimin o plebiscycie i nagrodzonych mieszkankach gminy Regimin:

„Chciałam serdecznie pogratulować organizatorkom za tak pięknie zorganizowaną uroczystość, uroczystość zorganizowaną przez kobiety dla kobiet. Tak jak mogliśmy tutaj zauważyć, kobiety regionu czyli kobiety z całego powiatu ciechanowskiego zostały dostrzeżone.

Był to plebiscyt, ważne było oddanie głosów na każdą z uczestniczek, między innymi wśród tych uczestniczek znalazły się kobiety z gminy Regimin i zwyciężyły w kategorii Przedsiębiorcze, a także w kategorii Kobieta Aktywna Społecznie, więc mogę tylko być dumna z tego, że mamy w swojej gminie kobiety, które działają społecznie, angażują się w życie społeczne całej lokalnej społeczności, ale także całego powiatu ciechanowskiego, ponieważ te działania wychodzą poza gminę, co mogliśmy tutaj dostrzec i zauważyć.”

Danuta Błażejczyk – piosenkarka, gwiazda wieczoru o gali i zaprezentowanych utworach:

„Zostałam zaproszona na galę szczególną. Gala, która wyłoniła najbardziej aktywne, jako przedsiębiorców, jako społecznice – panie z tego powiatu ciechanowskiego. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć, cieszę się, że taka inicjatywa powstała, dlatego, że nie bójmy się tego powiedzieć – kobiety są siłą napędową całego świata, więc należy je doceniać. Naprawdę świetna atmosfera, świetna impreza. Zresztą widać, że miało być osób mniej, a sala pękała w szwach. Cieszę się, że jestem znowu na ziemi ciechanowskiej.

To były utwory z płyty, którą nagrałam w 2020 r., dzięki pani Joannie Potockiej-Rak zostałam zaproszona do nagrania płyty dla mieszkańców powiatu ciechanowskiego, żeby pomóc im w przetrwaniu pandemii. Ja sama twierdzę, że ta płyta uratowała mi życie, bo wiadomo, że w tym czasie byliśmy pozbawieni możliwości pracy, zarobkowania, a ta propozycja spadła dla mnie jak z nieba, więc dzięki temu miałam siłę.

Myślę, że te piosenki, które wykonywałam dzisiaj z tej płyty: „Nie jesteś sama”, „Nauczmy się żyć obok siebie”, „Moja modlitwa”, to są takie piosenki, co do których nie możemy pozostać obojętni. W każdym z nas drzemią takie sytuacje, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Dla Mieszkańców Powiatu Ciechanowskiego:

Bardzo serdecznie pozdrawiam mieszkańców powiatu ciechanowskiego, cieszę się, że tu jestem i życzę, przede wszystkim zdrowia bo to jest najważniejsze i żebyście nauczyli się żyć obok siebie, czyli żebyście nie zostawiali swoich sąsiadów, swoich bliskich ze swoimi problemami, zmartwieniami, żebyście mieli oczy i uszy otwarte, bo naprawdę dzięki temu, że możemy się dzielić tym, co w nas jest najlepsze, to przetrwamy.”

Edyta Rzeplińska-Filipowicz – Radna Miasta Ciechanów

„Gala była wydarzeniem zorganizowanym na wysokim poziomie. Widać było, że uczestnicy, w tym i ja, bawili się znakomicie, a wisienką na torcie był koncert Pani Danuty Błażejczyk. Po zakończeniu części oficjalnej można było się spotkać m.in. przy kawie, pysznym swojskim jadełku, ciastach i porozmawiać ze znajomymi, a nawet i nieznajomymi.

Dziękuję serdecznie za zaproszenie, jak i nominację, która sama w sobie jest zaszczytem oraz głosy oddane na moją osobę, a także i ciepłe słowa, jakie otrzymywałam od głosujących. To motywuje do dalszego działania. Gratuluję wszystkim nominowanym i wyróżnionym kobietom. Należy podkreślić oraz doceniać ich działalność w wielu obszarach, kiedy niejednokrotnie potrafią łączyć wiele obowiązków.”

Zdjęcia z Gali „Kobiety naszego Regionu” – 23 luty 2024

więcej zdjęć Facebook.com/Ciech24pl

 

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article