Rywalizacja strażaków w Grudusku

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze mają na naszym terenie bogatą historię. Zresztą tego typu zawody, organizowane na różnych szczeblach samorządu, od dawna stały się tradycją w całym kraju. Stanowią one istotny element podsumowujący cykl szkolenia w zakresie znajomości taktycznych i technicznych użycia sprzętu pożarniczego.

W roku 2022 zmagania na szczeblu powiatowym odbyły się w chłodną, wietrzną i kapryśną pogodowo niedzielę, na Stadionie Sportowym w Grudusku.2 października 2022 roku w szranki stanęło 10 drużyn, w tym 3 kobiece, z terenu powiatu ciechanowskiego.

Organizatorami zawodów były: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ciechanowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysakowie. Zawody odbywały się pod czujnym okiem sędziego głównego starszego brygadiera Janusza Majewskiego oraz kierownika zawodów brygadiera Radosława Osieckiego. Strażacy rywalizowali w konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7×50 metrów z przeszkodami.

O tym, że strażacy to ludzie twardzi, przekonywać nikogo nie trzeba więc i zaciętość rywalizacji można sobie wyobrazić. W każdym razie, gdy już opadł bitewny kurz, organizatorzy podali do wiadomości następujące wyniki.

W ćwiczeniu bojowym kobiet trzecie miejsce zajęła OSP Modła, drugie miejsce OSP Pawłowo, natomiast zwyciężyły zawodniczki OSP Ojrzeń.

W ćwiczeniu bojowym mężczyzn trzecie miejsce zajęła OSP Młock, drugie OSP Pawłowo, a palma pierwszeństwa przypadła OSP Gąsocin.

W sztafecie pożarniczej kobiet, na najniższym stopniu podium stanęła OSP Modła, stopień wyżej uplasowała się OSP Pawłowo, natomiast zwyciężyły druhny z OSP Ojrzeń.

Ta sama konkurencja w wydaniu męskim przyniosła następujące rozstrzygnięcia: miejsce trzecie OSP Gąsocin, oczko wyżej znalazła się OSP Szyjki, a zwyciężyła OSP Pawłowo.

Wyniki poszczególnych konkurencji były podstawą do utworzenia klasyfikacji generalnej Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarnicze w Grudusku, która w kategorii kobiecej wygląda następująco: miejsce trzecie OSP Modła, miejsce drugie OSP Pawłowo, a zwyciężczyniami zostały druhny z OSP Ojrzeń.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy OSP Młock, a na drugim OSP Pawłowo. Zwycięzcami zostali strażacy z OSP Gąsocin. Najlepsze drużyny w zmaganiach otrzymały okazałe puchary, nagrody rzeczowe, bony i torby medyczne.

Nagrody wręczył brygadier Tomasz Gajewski, komendant powiatowy PSP w Ciechanowie oraz druh Andrzej Piotr Budek Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ciechanowie.

Trudno dziś organizować jakiekolwiek przedsięwzięcie bez sponsorów. Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Grudusku wsparli: Metaltech Piasecki, Fabryka Narzędzi FANAR S.A., Trans-Plast Jacek Borkowski, Polmlek Andrzej Gołębiowski, Jacek Rydzewski Usługi Ogólnobudowlane, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, Piekarnia Jakubiak Gołymin oraz Krzysztof Cejmer Stacja Paliw Gołymin-Karniewo.

Zdjęcia z zawodów sportowych

 

Tekst: Dariusz Węcławski

Zdjęcia: Ciech24.pl

Lepsza jakość zdjęć – Facebook.com/Ciech24pl

Previous ArticleNext Article