Grzebowisko w Zawadach Dworskich – interwencja Policji i ukaranie mieszkańców oraz Apel do Wójta Gminy Gołymin

Jak informuje nasz portal Powiatowa Komenda Policji w Ciechanowie:

„W związku z interwencją w dniu 29 kwietnia 2021 r. informuję, że Policjanci zabezpieczają transporty do miejsc wskazanych przez służby weterynaryjne. Funkcjonariusze zapewniają przepustowość drogi oraz bezpieczeństwo transportu.

W nocy z 29 na 30 kwietnia 2021 r. w gminie Gołymin Ośrodek zablokowana została droga gminna, w związku z tym policjanci interweniowali i wylegitymowali 34 osoby, które zablokowały przejazd swoimi pojazdami. W związku z popełnieniem wykroczenia z art. 90 kw sporządzono wnioski o ukaranie 11 osób, które odmówiły przyjęcia mandatów.

W dniu 1 maja 2021 r. w miejscowości Gołymin Ośrodek nie doszło do blokowania drogi krajowej nr 60, wszystko odbywało się zgodnie z przepisami ruchu drogowego wobec powyższego funkcjonariusze nie wystawili mandatów.”

Od redakcji:

Apelujemy do Wójta Gminy Gołymin – Ośrodek o objęcie bezpłatną pomocą prawną ukaranych mieszkańców Gminy Gołymin – Ośrodek oraz podjęcie próby negocjacji z wymiarem sprawiedliwości, aby odstąpił od ukarania mieszkańców mandatami. Mieszkańcy bronili ziemi Gminy Gołymin przed skażeniem co mogło doprowadzić do bomby ekologicznej a w dalszej konsekwencji narażenia mieszkańców na utratę zdrowia.

Previous ArticleNext Article