II Ciechanowskie Senioralia

Wczoraj 22.10.2019 na hali widowiskowej przy ul. Kraszewskiego odbyły się II Ciechanowskie Senioralia. Uroczystość składała się z dwóch punktów programu. Pierwsza to część medyczno – edukacyjna a druga to prezentacje, warsztaty i występy artystyczne.

 

Podczas uroczystości zgromadzeni goście mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarzy związanych z profilaktyką: cukrzycy i chorób współistniejących, jak nadciśnienie, choroby naczyniowe. Seniorzy mogli zasięgnąć porad dotyczących diety, pielęgnacji ciała i zdrowego stylu życia.

 

Były też prowadzone badania krwi (cukier, glikemia przygodna i hemoglobina glikowana), pomiary ciśnienia, wagi i wzrostu, wyliczane były współczynniki BMI oraz współczynnik talia-biodro.

 

Na scenie wystąpili: Chór Legato, Łukasz Juszkiewicz wraz z uczniami, Joanna Kiszkurno a gwiazdą wieczoru był: Marek Połynko i Julia Węgrowicz.

 

Organizatorzy: Urząd Miasta Ciechanów wraz z partnerami: Wojewódzki Szpital Bródnowski, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, Ciechanowska Rada Seniorów, magazyn Głos Seniora.

 

 

 

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article