Jarmark Wielkanocny – pomoc dla Krystiana

Zmiany związane z wprowadzonym stanem epidemii miały wpływ również na organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy postanowili nie poddawać się i przenieść inicjatywę do sieci społecznościowych.

Od niedzieli 29 marca 2020 na profilu facebookowym Facebook.com/GOKSonsk/ umieszczona została galeria, a w niej zdjęcia ozdób świątecznych wykonanych między innymi przez mieszkańców gminy – uczniów Szkół Podstawowych w Sońsku i Bądkowie, pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo Leczniczego oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Łopacina.

Prócz akcentów lokalnych do akcji wykonywania ozdób włączyło się kilka szkół na Litwie – ozdoby od uczniów polskich szkół są już w drodze i niedługo również będą mogły stać się ozdobą w waszych domach.

Nie ma ustalonych cen zakupu – wprowadzone zostały ceny minimalne – już za 5, 10 czy 15 złotych możesz pomóc i jednocześnie świątecznie udekorować swój dom – przyjemne z pożytecznym 🙂

Cały dochód z jarmarku zostanie przekazany rodzinie Krystiana chorego na cukrzycę typu 1 i przeznaczony na zakup nierefundowanej przez NFZ pompy insulinowej, której koszt wynosi około 18.000 złotych.

Pełna galeria oferowanych ozdób świątecznych, jak również szczegółowa instrukcja zakupów dostępna jest na: Facebook.com/GOKSonsk/

 

Film promujący Jarmark Wielkanocny

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie.

Previous ArticleNext Article