Joanna Wtulich – gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

W środę 16.02.2022 r. gościem biblioteki publicznej w Krzywej Hali była pisarka pochodząca ze Stupska – Joanna Wtulich. Spotkanie z gościem poprowadziła dziennikarka Tygodnika Ciechanowskiego Izabela Koba-Mierzejewska. Podczas spotkania pisarka opowiadała jak powstają jej książki, kim są bohaterowie w jej powieściach oraz w jakich czasach dzieją się opisywane wydarzenia.

Izabela Koba-Mierzejewska i Joanna Wtulich

Kameralnej publiczności zgromadzonej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie opowiedziała o swojej Lwowskiej Trylogii, składającej się z książek Ogień i lód, Światło i mrok, Brzask i zmierzch w których opisuje losy arystokratki lwowskiej – Anny i upartego pułkownika Michała.

Jak mówi autorka o sobie:

Nauczycielka z wykształcenia i zamiłowania, miłośniczka kryminałów zakochana w książkach, dlatego pracuje w bibliotece. Wyznaje zasadę, że chodzenie i pisanie ma terapeutyczną moc, dlatego pisze od zawsze.

Z racji pasji do kryminałów powstała pierwsza debiutancka książka o tej tematyce „Ćma”, w której przedstawia sylwetkę Ewy która z pozoru jest szczęśliwą kobietą, spełnioną rodzinnie i zawodowo. Pewnego dnia gubi się w otaczającym ją świecie i zaczynają się problemy…

Kolejna książka autorki to sagą napoleońską pt. Uciekinierka i ułan w której przenosimy się do czasów kampanii napoleońskiej a akcja dzieje się na Prusach Wschodnich, więcej nie zdradzamy…

Joanna Wtulich

Wszystkie książki autorki są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala), zachęcamy do czytania. 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article