Jubileuszu 30 lecia Samorządu Gminy Opinogóra Górna – uroczystości

W dniach 27 – 29 maj 2022 Gmina Opinogóra Górna świętowała swój jubileusz 30 lecia Samorządu. Uroczystość powinna odbyć się dwa lata temu, ale ze względu na panującą pandemię świętowano ją dopiero w ostatni weekend. Czyli Samorząd Gminy Opinogóra Górna aktualnie liczy 32 lata.

  • Dzień pierwszy – piątek

W piątek 27.05.2022 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Opinogóra Górna.

  • Dzień drugi – sobota

Był to dzień sportu. Odbył się bieg na terenie parku Muzeum Romantyzmu w Opinogórze pod nazwą „Biegamy u Krasińskich” oraz Samorządowe Zawody Sportowe o puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego na boisku sportowym przy C.K. Norwida w Opinogórze Górnej.

  • Dzień trzeci – niedziela

Uroczysty dzień rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym św. Zygmunta w Opinogórze Górnej. Po liturgii dalsza część uroczystości odbywała się w oranżerii Muzeum Romantyzmu, gdzie zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych dla rozwoju Samorządu Gminy Opinogóra.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna podczas której odbyły się koncerty solistów i zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej oraz koncerty zaproszonych zespołów.

Zdjęcia z uroczystości w dniu 29.05.2022 r. (niedziela).

Previous ArticleNext Article