Justyna Sobolewska gościem Saloniku Elizy w Muzeum Romantyzmu

W niedzielę 25.07.2021 r. gościem w Muzeum Romantyzmu była Justyna Sobolewska – kuratorka „Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie”. Spotkanie poprowadziła Zofia Humięcka.

Podczas rozmowy z gościem Saloniku Elizy oprawę muzyczną śpiewając wykonały: Monika Humięcka i Zuzanna Lenkiewicz – uczennice Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie.

Justyna Sobolewska i Zofia Humięcka oraz śpiewające Zuzanna Lenkiewicz i Monika Humięcka

Justyna Sobolewska

Justyna Sobolewska ur. 1972 r. – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej pracowała w „Przekroju” i „Dzienniku”. W 2012 r. ukazała się jej „Książka o czytaniu czyli resztę dopisz sam” w Wydawnictwie Polityki. Wydanie rozszerzone „Książki o czytaniu” ukazało się w Wydawnictwie Iskry 2016 r.

Autorka wyboru opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja” 2017 r.i biografii pisarza „Miron Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu (2020, Iskry). Współautorka książki „Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz” napisanej razem z Anną Dziewit Meller (2021, Wyd. Osnova).

Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” w Kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych. Kuratorka Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Mieszka w Warszawie.

Zofia Humięcka, Justyna Sobolewska, Zuzanna Lenkiewicz, Monika Humięcka

Zuzanna Lenkiewicz, Zofia Humięcka, Monika Humięcka

Zdjęcia: ciech24.pl

Źródło: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Previous ArticleNext Article