Sylwia Kubik – gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

Gościem spotkania autorskiego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie w środowe popołudnie (28 lipca 2021 r.) była pochodząca z Dąbrówki Malborskiej Sylwia Kubik. Autorka jest polonistką, radną powiatową powiatu sztumskiego, a pisanie powieści jest zajęciem dodatkowym i realizacją marzeń.

W swoich powieściach Sylwia Kubik opisuje nie tylko ludzie historie, codzienność, która dotyczy każdego, ale również swoje ukochane miejsca, do których należą Powiśle i Żuławy.

Alicja Wodzyńska i Sylwia Kubik

W serii powiślańskiej, na którą składają się trzy tomy „Pod naszym niebem”, „Miłość pod naszym niebem” oraz „Nasze niebo” autorka porusza problem wcześniactwa, które spotkało również ją samą, a więc niejako dzieli się swoją historią z czytelnikami.

Dla wielu rodzin, które również dotknął ten problem, a co za tym idzie przewartościowanie (przemeblowanie) całego dotychczasowego życia, jest wsparciem. W każdej z tych trzech powieści pojawia się wątek historyczny, którym autorka próbuje ocalić od zapomnienia swoją „Mała Ojczyznę”, mając świadomość że jest ostatnim pokoleniem, które ma okazję bezpośrednio rozmawiać ze świadkami minionych wydarzeń, jak II wojna światowa, udział w przymusowych robotach czy wkroczenie Armii Czerwonej na Powiśle.

Sylwia Kubik

Pisarka swoim bohaterom nadała cechy własne i najbliższych (w przypadku głównej bohaterki i jej rodziny), zaś pozostali bohaterowie otrzymali cechy, które zauważane są w codziennych relacjach w pracy, podczas licznych spotkań.

Autorka poświęciła kilka chwil podczas spotkania, aby zapromować kolejną serię, nad którą pracuje, a pierwsza jej cześć, książka zatytułowana „Krok do miłości” miała premierę w połowie lipca 2021 r. Tutaj obok bohaterów poznać będą mogli czytelnicy Żuławy.

Spotkaniu autorskiemu towarzyszył przyjemny nastrój letniego popołudnia, którego nie zmąciła burza, a przybyli czytelnicy mieli okazję po spotkaniu do prywatnych rozmów z autorką i fanami jej twórczości.

Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article