Już niedługo nowe przedszkole przy ul. Szwanke w Ciechanowie

Jak informuje Urząd Miasta w Ciechanowie i Samorząd Województwa Mazowieckiego budowa pierwszego od 32 lat nowego miejskiego przedszkola w Ciechanowie zrealizuje firma Climatic. Kwota inwestycji to 10,7 mln zł, z czego 4 mln zł to dofinansowanie zewnętrzne pozyskane przez miasto od samorządu Mazowsza. Wczoraj 25.03.2021 r. w ratuszu zostały podpisane równocześnie dwie umowy: na dofinansowanie oraz na realizację inwestycji.

Nowa placówka będzie miała ponad 1000 m² powierzchni. Powstanie w nowoczesnej, niskoemisyjnej technologii modułowej. Obiekt powstanie na niezabudowanej działce miejskiej o powierzchni blisko 5 tys. m² przy ul. Szwanke w Ciechanowie.

Inwestycja zakłada zniesienie barier architektonicznych w postaci progów, przewężeń czy innych elementów utrudniających dostęp dla osób niepełnosprawnych. Zarówno dojście do placówki, jak i jej konstrukcja wewnątrz zostaną odpowiednio dostosowane, a przed budynkiem znajdą się też specjalnie oznakowane miejsca postojowe.

 

 

Źródło: teksty i zdjęcia – Urząd Miasta Ciechanów, Samorząd Województwa Mazowieckiego, profil Facebook Wiesław Raboszuk – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Previous ArticleNext Article