Katarzyna Zyskowska gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

W czwartek 19.08.2021 r. gościem biblioteki miejskiej w Krzywej Hali w Ciechanowie była Katarzyna Zyskowska. Spotkanie z pisarką poprowadziła Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

Autorka powieści bardzo spontanicznie i bezpośrednio opowiedziała słuchaczom o swojej twórczości, o źródłach inspiracji i zainteresowaniach, które przekazuje w swoich książkach. Uchyliła też rąbka tajemnicy o czym będzie najnowsza książka odczytując fragmenty z nowej powieści.

Alicja Wodzyńska i Katarzyna Zyskowska

Wspomniała także o współpracy z wydawnictwem jak i o pomysłach na nowe powieści. Na koniec spotkania słuchacze zadawali pytania pisarce związane z jej książkami. Dziękujemy za spotkanie a wszystkich tych, którzy nie znają jeszcze twórczości autorki po książki do biblioteki w Krzywej Hali.

Alicja Wodzyńska i Katarzyna Zyskowska

Katarzyna Zyskowska (ur. 1979), pisarka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W jej dorobku znajdują się doskonale odebrane przez czytelników powieści międzygatunkowe: Historia złych uczynków i Sprawa Hoffmanowej, za którą w 2020 roku otrzymała nominację do nagrody literackiej „Złoty pocisk”, jak również obyczajowe: Nie lubię kotów czy Wieczna wiosna.

Katarzyna Zyskowska podczas spotkania z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie.

Jest także autorką zbeletryzowanych biografii: Marii Skłodowskiej-Curie pt. Zanim oraz K.K. Baczyńskiego Ty jesteś moje imię, nagrodzoną w 2015 na Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur” tytułem „Książki bez granic”.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie, Facebook

Previous ArticleNext Article