Uroczyste otwarcie Powiatowej Trasy Rowerowej

W piątek 20.08.2021 r. o godz. 14.00 przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Szulmierzu, Gmina Regimin nastąpiło uroczyste otwarcie Powiatowej Trasy Rowerowej. Symboliczna inauguracja odbyła się na odcinku od siedziby OSP w Szulmierzu do oddalonej o około 2, 5 km leśniczówki.

Trasa została opracowana przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie a także miłośników wypraw rowerowych, którzy znają dobrze teren powiatu ciechanowskiego.

Zdjęcia z otwarcia Powiatowej Trasy Rowerowej

Poniżej szczegółowe informacje na temat trasy rowerowej

(m.in. jej długość i opis ciekawostek) link mapa

Opis trasy

1. Trasa rozpoczyna się na parkingu Starostwa Powiatowego w Ciechanowie. Kierujemy się w prawo, w stronę placu Jana Pawła II, objeżdżamy plac, ewentualnie przecinamy go, korzystając z przejścia dla pieszych u wylotu ulicy Warszawskiej, mijamy neogotycki ratusz i skręcamy w prawo, a następnie przed mostem znów w prawo – w ulicę Nadrzeczną.

2. Podążamy ulicą Nadrzeczną do ulicy Wojska Polskiego, skręcamy w nią w lewo i ciągiem pieszo-rowerowym jedziemy w kierunku koszar.

3. Za koszarami skręcamy w prawo w ulicę Kącką (1,9 km trasy). Korzystając ze ścieżki rowerowej przejeżdżamy przez wieś Kąty i docieramy do Opinogóry. Mijamy bramę do opinogórskiego zespołu pałacowo-parkowego (7,8 km trasy) i skręcamy w lewo w kierunku na Dzbonie.

4. Mijamy cmentarz wojenny z lata 1914-1918 (8,7 km trasy) i docieramy do skrzyżowania z drogą wojewódzką 617, którą przecinamy i podążamy w kierunku na Przywilcz.

5. W Lipie (14,7 km trasy) skręcamy w lewo w dół, by po niecałym kilometrze skręcić w prawo w drogę gruntową (15,3 km trasy). Następnie kierujemy się w prawo (15,7 km) i podjeżdżamy do cmentarza i drewnianego kościoła w Koziczynie – tam wracamy na asfalt, skręcając w lewo przy kapliczce.

6. Przy kolejnej kapliczce w Koziczynie skręcamy w lewo (17,8 km trasy) i zjeżdżamy z Krawędzi Opinogórskiej w kierunku Szulmierza.

7. W Szulmierzu przecinamy drogę wojewódzką nr 616 (21,2 km trasy) i podążamy za wskazaniem drogowskazu na Grzybowo. Na kolejnym skrzyżowaniu (21,7 km) skręcamy w prawo i podążamy w kierunku leśniczówki w Szulmierzu. Docieramy do niej na 23 kilometrze trasy, jedziemy dalej – do wsi Włosty.

8. We Włostach skręcamy w lewo (25 km trasy), w Kozdrojach w prawo (26 km), przejeżdżamy przez Trzciankę do Niestumia.

9. W Niestumiu na wysokości Zajazdu Tur odbijamy lekko w prawo w drogę gruntową (30,2 km trasy). Po ok. 1,5 km wracamy na asfalt – w prawo.

10. Na kolejnym skrzyżowaniu – przy kapliczce – skręcamy w lewo w kierunku drewnianego mostu na Łydyni i Kargoszyna. Po przekroczeniu Łydyni skręcamy w prawo (33,4 km trasy), a za chwilę – przy kolejnej kapliczce – w lewo na ścieżkę rowerową w ciągu ulicy Wierzbowej.

11. Ścieżką rowerową podążamy w kierunku Ciechanowa, mijamy kościół Parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie i jedziemy ulicą Wyspiańskiego, następnie Kraszewskiego w prawo, aż do ścieżki rowerowej w ulicy 17 Stycznia. Skręcamy w nią w lewo i zmierzamy w kierunku Starostwa Powiatowego, gdzie po przejechaniu ok. 37 km. kończymy trasę.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

Previous ArticleNext Article