Kociarnia już otwarta…

W środę, 5 maja 2021 r., po raz pierwszy w Ciechanowie, został uroczyście otwarty Powiatowy Ośrodek Felinoterapii „Radosny Kot”, mieszczący się przy ul. Kruczej. Dzięki Władzom Powiatu powstało miejsce, z którego korzyści czerpać będą nie tylko zwierzęta, które znajdą w Ośrodku swój nowy dom, ale też ich opiekunowie i odwiedzający, spędzający aktywnie wolny czas.

W działania na terenie ośrodka będzie zaangażowana najmłodsza społeczność (dzieci) oraz młodzież. Azyl dla bezdomnych kotów to w dzisiejszych czasach okazja do terapii skołatanych nerwów, depresji i samotności. To również miejsce do rozwijania poczucia odpowiedzialności za żyjące obok nas zwierzęta. Opieka nad kotem, głaskanie go, czy trzymanie na kolanach wzmaga produkcję oksytocyny, czyli hormonu szczęścia. Jednym słowem korzyści z powstania Ośrodka będą czerpać nie tylko czworonogi.

Uroczystości swoim pięknym głosem rozpoczęła młoda, utalentowana nastolatka – Kaja Grzelak, a zaśpiewała piosenkę „Jestem kotem” z repertuaru Fundacji „Młodzi Artyści” w Izabelinie.

Zebranych powitała Joanna Potocka-Rak – Starosta Ciechanowski. Obecni tego dnia byli również z ramienia Organizatora: Stanisław Kęsik – Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego oraz Adam Krzemiński – członek Zarządu Powiatu Ciechanowskiego.

Kaja Grzelak

Tego dnia przybyli zaproszeni goście:

 • Irena Gawarecka – Radna Powiatu Ciechanów
 • Krzysztof Leszczyński – Przewodniczący Miasta Ciechanów
 • Wojciech Jagodziński – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie
 • Mirosław Szymańczyk – Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie
 • Anna Smolińska – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie
 • Barbara Kamińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie
 • Kamila Ryms – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ciechanowie
 • Stowarzyszenie Pies i Spółka
 • Daniel Goc – Prezes Zarządu PDG Sp. z o. o.

jak również:

 • Piotr Staniszewski i Hubert Ozdarski ze Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”
 • Pracownicy Starostwa oraz Przedstawiciele Mediów.

Dla najbardziej zaangażowanych w prace nad Ośrodkiem Starosta wręczyła upominki i pamiątkowe dyplomy. Po uroczystym otwarciu Ośrodka i krótkim zwiedzaniu, na koniec części oficjalnej zaśpiewała ponownie Kaja Grzelak – wielokrotna laureatka Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwali, która nieustannie udziela się w wielu projektach społecznych i akcjach organizowanych na terenie naszego powiatu.

Tego dnia, zanim jeszcze spadł deszcz, goście, a szczególnie obecni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie wzięli udział w ognisku z kiełbaskami oraz warsztatach plastycznych, podczas których na kamieniach malowali podobizny czworonogów.

Miejmy nadzieję, że czas spędzony w Ośrodku będzie owocny, nie tylko dla kotów, ale także dla mieszkańców powiatu ciechanowskiego. To nowe miejsce do działania i poprawy nastroju, tak dziś wszystkim potrzebne.

Tekst i zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article