Czy Ministerstwo Edukacji i Kuratorium będzie ścigać nauczycieli biorących udział w protestach?

W dniu wczorajszym to jest 02.11.2020r. na stronie rządowej Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazał się komunikat prasowy dotyczący ostatnich protestów jakie miały miejsce w całej Polsce jak i w Ciechanowie.

Przypominamy że:

22 października 2020r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że możliwość aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją RP. 

Po tym orzeczeniu zaczęły się na ulicach marsze, protesty i inne zakłócenia, które doskonale znamy z mediów. W dniu wczorajszym rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikował komunikat, który mówi, publikujemy w całości:

2 listopad 2020r.

Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje.

Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół.

Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób.

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN

 

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej gov.pl

Previous ArticleNext Article