Koncert charytatywny dla Oliwiera

W środę 27.11.2019 na hali sportowej przy ul. Kraszewskiego w Ciechanowie odbył się koncert charytatywny dla Oliwiera. Podczas koncertu wystąpili: Power Play, Cliver, Active, Defis, Quest, B-QLL, Mateusz Mijal, Łukasz Juszkiewicz i Adam Wełna, Konrad “Tulipan” Dobrzyński z zespołu Se7en.

 

W trakcie koncertu losowane były losy a szczęśliwcy otrzymywali nagrody które ufundowali sponsorzy. Odbywała się również zbiórka pieniędzy na pomoc dla chorego Oliwiera, który urodził się 02.10.2019 jako wcześniak w 36 tygodniu ciąży po cesarskim cięciu w szpitalu Orłowskiego w Warszawie, został przewieziony do Centrum Zdrowia Dziecka i tego samego dnia przeszedł dwie operacje, które trwały prawie 6 godzin:

  • zespolenie kręgosłupa, usunięcie garbów kostnych i wykonanie plastyki kręgosłupa – zakrycie otwartych nerwów poprzez naciągnięcie skóry i jej zszycie
  • wszczepienie zastawki w główce, która odbarcza zbierający się tam płyn i zmniejsza ciśnienie wewnątrz mózgu.

 

Niestety ma “typowe” schorzenia dla tej choroby, czyli porażenie kończyn dolnych i zwieracza oraz pęcherz neurogenny i dlatego musi być cewnikowany co trzy godziny. Obecnie prawa nóżka jest w gipsie, w dniu wczorajszym tj. 28.11.2019 wykonany został zabieg tenotomii, czyli nacięcia ścięgna Achillesa w celu odpowiedniego ustawienia stopy.

 

Za trzy tygodnie czeka go kontrola w Klinice Ortopedii w Otwocku po uprzednim zamówieniu ortezy z zagranicy. Z koncertu charytatywnego udało się uzbierać bardzo dużą kwotę tj. 35 227,14 PLN i 20 EUR.

 

Po raz kolejny w akcjach charytatywnych muzycy, lokalni sponsorzy i licznie zgromadzona publiczność udowodniła, że w trudnych chwilach można na ich pomoc liczyć. Dziękujemy.

 

 

 

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article