Koncert fortepianowy Anny Chmielińskiej przy Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

W niedzielne popołudnie 30 lipca 2023 na rampie przy Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpiła utalentowana, pochodząca z Ciechanowa pianistka – Anna Chmielińska. Wydarzenie poprowadziła Edyta Bojkowska-Kolak.

Anna Chmielińska, z pochodzenia ciechanowianka, obecnie mieszka w Zurychu. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie.

W 2018 ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Piotra Palecznego. Następnie zdobyła tytuł podwójnego magistra na kierunku Master Music Performance oraz Master Musik Pädagogik na Zürcher Hochschule der Künste w Szwajcarii. Edukację uzupełniła programem Certificate of Advanced Studies na kierunku Liedgestaltung w klasie wybitnego pianisty Christopha Bernera (2023).

Poza klasycznym repertuarem pianistycznym, wykonuje również pieśni i muzykę kameralną. Brała udział w prawykonaniach oper „Anonymous” Rafała Ryterskiego (UMFC) oraz „Tango” Michała Dobrzyńskiego (Warszawska Opera Kameralna). W 2023 roku uczestniczyła w koncercie poświęconym wybitnemu japońskiemu kompozytorowi Toshio Hosokawie, który był obecny wśród publiczności.

Poza aktywnością artystyczną, Anna Chmielińska poświęca się działalności pedagogicznej. Prowadzi Piano Studio w Zurychu oraz ma swoją klasę fortepianu w Musikschule ZĂźrcher Oberland. Podczas koncertu artystka wykonała następujące utwory:

 • F. Chopin – Walc a-moll op. posth (dla pianistki Anny Chmielińskiej jest to szczególny utwór ponieważ jest to pierwsza kompozycja Fryderyka Chopina w jej repertuarze, którym debiutowała w Domu Kultury i Sztuki w Ciechanowie)
 • F. Chopin – Preludium Des-dur op. 28 nr 15
 • F. Chopin – Barkarola Fis-dur op. 60
 • F. Liszt – Ballada nr 2 h-moll, s. 171
 • C. Debussy – Estampes L. 100:
  1.
  Pagodes
  2.
  La soir ée dans Grenade
  3.
  Jardins sous lapluie
 • B. Bartók – Rumuńskie tańce ludowe:
  – Bot tánc / Jocul cu bâtă (Taniec z kijami)
  – Brâul (Taniec z szarfą)
  – Topogó / Pe loc (W jednym miejscu)
  – Buscumi tánc / Buciumeana (Taniec z Buscum)
  – Román polka / Poarga Românească (Rumuńska polka)
  – Aprózó / Mărunțel (Szybki taniec)
  – B. Bartok -Sonatina

Kolejny planowany koncert Anny Chmielińskiej odbędzie się w październiku 2023 w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki.

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article