Konferencja prasowa: Jurand Ciechanów w Lidze Centralnej!

W piątek 28 lipca 2023 w hali MOSiR Ciechanów odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele klubu sportowego Jurand Ciechanów ogłosili wspaniałą nowinę: nasi szczypiorniści awansowali do Ligi Centralnej! W konferencji udział wzięli:

  • Krzysztof Kosiński – Prezydent Miasta Ciechanów
  • Konrad Wojnarowski Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego
  • Arkadiusz Chełmiński i Jakub Olszewski – trenerzy klubu Jurand Ciechanów
  • Piotr Serbista – prezes klubu Jurand Ciechanów

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia prezesa klubu Piotra Serbisty, który opowiedział o niełatwych kulisach uzyskania awansu. Ten wielki sukces był możliwy dzięki wygraniu I Ligi Regionalnej.

Konferencja prasowa – 28 lipiec 2023

Następnie odbył się Turniej Mistrzów na którym Jurand Ciechanów zdobył III miejsce, które co prawda nie kwalifikuje do awansu, ale jedna z drużyn nie spełniła warunków licencyjnych. Dlatego Związek Piłki Ręcznej w Polsce, zgodnie z regulaminem, zaproponował start w tych rozgrywkach drużynie z Ciechanowa. Po konsultacjach z zarządem klubu, Prezydentem Miasta Ciechanów oraz z lokalnymi władzami, zapadła decyzja, że uda się wystartować.

Dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz miasta, udało się spełnić warunki wymagane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i można już oficjalnie ogłosić: Jurand Ciechanów będzie reprezentował Mazowsze w Lidze Centralnej!

Na zakończenie prezes klubu podziękował za zaangażowanie Prezydentowi Ciechanowa oraz Samorządowi Mazowsza. Następnie zabrał głos Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, który zaczął od gratulacji dla całej drużyny, zawodników, kadry trenerskiej oraz zarządu. Następnie poinformował, iż w związku z awansem szczypiornistów:

  • zwiększone zostanie wsparcie finansowe dla klubu,
  • już od września 2023 r. zwiększone będą stypendia sportowe dla zawodników,
  • została podpisana umowa na ułożenie nowej syntetycznej nawierzchni hali przy ul. 17 Stycznia, a prace zaczną się w najbliższych dniach,
  • jeszcze w tym roku odświeżona zostanie elewacja budynku hali sportowej

Po przemówieniu Prezydenta trener Arkadiusz Chełmiński opowiedział celach sportowych na nadchodzący sezon. Występ w Lidze Centralnej będzie wielkim wyzwaniem dla całego zespołu. Drużyna nie liczy jeszcze w tym roku na awans do Superligi, ale ambicją dla wszystkich zawodników i trenerów będzie utrzymanie się w Lidze Centralnej oraz zdobycie jak najwyższych wyników.

Na koniec zabrał głos Konrad Wojnarowski Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który pogratulował całej drużynie. Następnie zapewnił o wsparciu ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego i chęci współpracy nie tylko z przedstawicielami Juranda, ale również z władzami miasta Ciechanów.

Konferencję zakończyła wypowiedź trenera Jakuba Olszewskiego skierowana bezpośrednio do zgromadzonych kibiców Juranda Ciechanów. Drużyna z początkiem sierpnia rozpoczyna intensywne przygotowania do sezonu oraz dołączą do niej nowi zawodnicy. Już 9 września 2023 r. nasz zespół czeka pierwsze spotkanie na wyjeździe, a w październiku mecz w Ciechanowie.

Potem przyszedł czas na indywidualne rozmowy z dziennikarzami. Trener Arkadiusz Chełmiński zapewnił, że drużyna jest w stanie utrzymać się na dłużej w Lidze Centralnej i już w najbliższych dniach rozpocznie przygotowania do pierwszych meczy.

Prezes klubu po raz kolejny podkreślił, że rozgrywki w Lidze Centralnej odbywają się na niezwykle wysokim, wyrównanym poziomie ale drużynie z pewnością uda się w niej utrzymać. Dodał jak ważna dla zespołu jest współpraca z władzami miasta, a dofinansowanie przyznane przez Prezydenta, było jedną z głównych przyczyn otrzymania awansu.

Prezydent Krzysztof Kosiński poinformował, że Miasto Ciechanów złożyło konkretne deklaracje odnośnie współpracy finansowej z drużyną. W tym roku szacowane wsparcie, po zatwierdzeniu przez Radę Miasta wyniesie około 150 tys. złotych więcej w stosunku do pierwotnego planu z uwagi na ten awans. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na podniesienie stypendiów dla zawodników.

Przy okazji odpowiedział na pytanie odnośnie kolejnej ścieżki rowerowej budowanej w mieście. Długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, połączy dzielnicę Bloki z dzielnicą Śródmieście. Będzie przebiegać od ul. Tatarskiej do ul. Tadeusza Wyrzykowskiego.

Następnie opowiedział o dobiegającej końca budowie wiaduktu pieszo-rowerowego na Krubinku. W ostatnim kwartale tego roku, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, będzie można z niego korzystać, co powinno poskutkować znacznym zwiększeniem bezpieczeństwa w tym miejscu.

Padło również pytanie o bar mleczny na ulicy Fabrycznej. Niestety inwestycja prawdopodobnie się przedłuży z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

 

 

Źródło: Konferencja prasowa w dniu 28.07.2023

Zdjęcie: Urząd Miasta Ciechanów

Previous ArticleNext Article