Swing Club na Mazowszu czyli Fryderyk Chopin w klimacie jazzowym

W poniedziałkowy wieczór 20.09.2021 r. w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie wystąpiło troje znakomitych muzyków. Skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz basista jazzowy Piotr Rodowicz.

Artyści wykonali koncert pt. CHOPIN NA STRUNACH – przenosząc publiczność utworami Fryderyka Chopina w klimat jazzowy.

Jak mówią: Zawsze nurtowała ich myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą.

Wszystkie utwory, które zostały wykonane podczas koncertu, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina. Oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodził jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom i czyni go bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy kochają muzykę Chopina.

Zdjęcia z koncertu

Był to pierwszy występ muzyków na ciechanowskiej scenie muzycznej. Organizatorem cyklu koncertów Swing Club na Mazowszu (trzy koncerty w tym roku) byli: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie w 2021 roku dołączyło do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: tekst, informacja prasowa: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

Previous ArticleNext Article