Koźniewo Wielkie – uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza z 1920r.

W dniu wczorajszym (15.08.2020 r.) w Koźniewie Wielkim gm. Sońsk obchodzona była Uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza z 1920 r. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak natomiast organizatorem była Społeczna Grupa Inicjatywna ”Koźniewo”. Uroczystość była bardzo podniosła, na początku odbyło się podniesienie flagi państwowej na masz, kolejno został odegrany hymn państwowy.

Pierwsza zabrała głos sołtys Koźniewa Wielkiego Pani Irena Konop, następnie Pan Arkadiusz Kozyra, który przeczytał okolicznościowe przesłanie Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Kolejno Pan Arkadiusz Łebkowski w imieniu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka odczytał list do uczestników uroczystości.

W miejscu krwawych starć podczas Bitwy Warszawskiej, oddano hołd walczącym i poległym. Apel pamięci dla upamiętnienia 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. odczytał porucznik Brzeziński z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu a po nim kompania honorowa wykonała salwę honorową.

Po salwie honorowej proboszcz parafii Sońsk Krzysztof Jaroszewski modlił się za poległych żołnierzy, za Nieznanego Żołnierza, który mężnie stał na warcie, który chciał wypełnić swój obowiązek do końca, służąc w ten sposób umiłowanej ojczyźnie. Na koniec głos zabrał Wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski.

Następnie zgromadzeni delegaci i mieszkańcy Koźniewa Wielkiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożyli wieńce w hołdzie poległym i walczącym w obronie Ojczyzny.

Zdjęcia i tekst: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article