Medale zawodników Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin na Mistrzostwach Europy 18-19 maja 2024 Warna

W dniach 18-19 maja 2024 w bułgarskiej Warnie odbyły się 37 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których wzięło udział około 700 zawodników z 20 państw. Wśród reprezentantów Polski znalazło się 6 przedstawicieli Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy po raz kolejny udowodnili, że należą do grona najlepszych zawodników na kontynencie. Ciechanowianie, mający już na swoim koncie wiele sukcesów na zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, tym razem do kraju przywieźli: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

Pierwszego dnia rywalizowali juniorzy. Wszyscy reprezentanci ciechanowskiego klubu stanęli na podium. Największym sukcesem cieszyli się Patrycja Jakubiak i Szymon Mądry, którzy sięgnęli po tytuły Mistrzów Europy w kategorii 14-15 lat -55kg. Warto podkreślić, że obydwoje młodych zawodników już wcześniej stawało na najwyższym stopniu podium na imprezach rangi europejskiej. Patrycja zdobyła tytuł na Mistrzostwach Europy w Katowicach w 2021 r., a Szymon powtórzył sukces z Mistrzostw Europy w Warnie w 2022 r. oraz Pucharu Europy w Budapeszcie w 2023 r.

na górze: Weronika Krzywnicka i Adam Chrzanowski

na dole od lewej: Gabriela Simińska, Szymon Mądry, Patrycja Jakubiak, Marta Grzegorczyk

„Musiałam stoczyć 4 walki. Pierwsze dwie z zawodniczkami z Bułgarii i Rumunii wygrałam przed czasem dzięki kopnięciom na głowę. Potem przyszedł czas na najbardziej wymagający pojedynek półfinałowy, w którym zmierzyłam się z zawodniczką z Wrocławia. Spotykałyśmy się już wielokrotnie i zawsze toczymy bardzo wyrównane walki więc bardzo się cieszę, że tym razem moja taktyka przyniosła efekty i przechyliła szalę na moją stronę. W finale zmierzyłam się z bardzo dobrze przygotowaną Ukrainką, ale tym razem również udało mi się zdobyć punkt i zakończyć pojedynek przed czasem.

Chciałabym przy okazji serdecznie podziękować za wsparcie Panu Wójtowi Gminy Sońsk Jarosławowi Muchowskiemu, dzięki któremu podczas przygotowań do Mistrzostw Europy oraz wcześniejszych Mistrzostw Hiszpanii mogłam spokojnie zająć się przygotowaniami nie martwiąc się o koszty.” – mówiła dwukrotna Mistrzyni Europy Patrycja Jakubiak.

Patrycja Jakubiak – na podium I miejsce

(dwukrotna Mistrzyni Europy).

„Miałem 3 walki i były bardzo trudne, gdyż zawodnicy byli naprawdę dobrze przygotowani i stosowali różne taktyki, których nie miałem jeszcze okazji przećwiczyć, były różne style walki, które ciężko było opanować. Za najtrudniejszy uważam finał, ponieważ trwał najdłużej i po nim wszystko mnie bolało. Obyło się jednak bez dogrywek, wszystkie walki wygrałem jednogłośnie.” – relacjonował Szymon Mądry.

Wielki szacunek i uznanie należą się również pozostałym juniorkom: Gabrieli Simińskiej (kat. 16-17 lat +65 kg) oraz Marcie Grzegorczyk (kat. 16-17 lat -50 kg), które wywalczyły brązowe medale.

Adam Chrzanowski i Weronika Krzywnicka

W niedzielę 19 maja 2024 r. przyszedł czas na występy seniorów, którzy także pokazali ducha walki mierząc się z najlepszymi zawodnikami Europy i uzyskując wspaniałe wyniki. Adam Chrzanowski w kategorii masters +35 lat wywalczył 3 miejsce. Weronika Krzywnicka w kategorii seniorek -55 kg w pięknym stylu zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy.

„Na Mistrzostwach Europy stoczyłam 4 walki, pierwszą walkę wygrałam przed czasem przez dwa kopnięcia na głowę, drugą walkę wygrałam przez kopnięcie na głowę czyli wazzari. Trzecia walka była dla mnie najtrudniejsza, gdyż stoczyłam ją z zawodniczką z Węgier, z którą przegrałam rok temu i po dogrywce udało mi się zwyciężyć. W finale spotkałam się z moją rywalką z Polski – Darią Dobkowską-Szefer, była to wyrównana, zacięta walka, ale nie na moją korzyść.” – opowiadała Wicemistrzyni Europy, st. szer. żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej Weronika Krzywnicka.

Te imponujące wyniki wywalczone dzięki pasji, ciężkim treningom i ogromnej pracy zawodników oraz trenerów zapewniły ciechanowskiej kadrze możliwość reprezentowania naszego kraju i całej Europy na Pucharze Świata, który odbędzie się jesienią w Katowicach.

Ciechanowski Klub Karate Kyokushin już od ponad 30 lat gromadzi ludzi pełnych pasji oraz zaangażowania. Jest miejscem o bogatej tradycji i historii, a z jego działalnością można zapoznać się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych:

Tekst: Ciech24.pl

Źródło zdjęć: Ciechanowski Klub Karate Kyokushin