MUKS Czarni Regimin Mistrzem Województwa Mazowieckiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt 2020/2021

W sobotę 12 czerwca 2021 r. w regimińskiej hali sportowej odbył się finałowy turniej dziewcząt o Mistrzostwo Województwa Mazowieckiego Dziewcząt 2020/2021. W tegorocznych rozgrywkach sezon ligowy został podzielony na dwie fazy. Faza zasadnicza to mecze systemem „każdy z każdym” a po fazie zasadniczej wzorem rozgrywek na szczeblu centralnym Warszawsko – Mazowiecki Związek zaproponował formułę FINAL 4 czyli mecze 4 najlepszych drużyn po zasadniczej fazie sezonu.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w Turnieju Finałowym w Regiminie

Jako zwycięzca zasadniczej fazy rozgrywek z imponującym bilansem 7 zwycięstw bez żadnej porażki, organizatorem turnieju finałowego był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Czarni Regimin. Oprócz gospodyń turnieju udział w nim wzięły: UKS Dwójka Małkinia Górna (2 miejsce po fazie zasadniczej) i zwycięzcy turniejów barażowych KS Zawkrze Mława i MKS Karczew.

Turniej finałowy…

Rozpoczął się od starcia gospodyń z Regimina z drużyną z Karczewa. Zdecydowanie lepiej w mecz weszły „Czarne” obejmując wysokie prowadzenie 7:0. Zespół z Karczewa pierwsze trafienie na swoim koncie zapisał dopiero w 10 minucie spotkania. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem regiminianek 8:3.

W drugiej połowie gospodynie kontrolowały wydarzenia boiskowe by ostatecznie pewnie zwyciężyć 15:7. W drugim meczu półfinałowym, który miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg naprzeciw siebie stanęły zespoły UKS Dwójka Małkinia Górna i KS Zawkrze Mława. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie przewagę 4 bramek osiągnął zespół z Małkini, jednak niezwykle ofiarna i ambitna pogoń drużyny z Mławy doprowadziła do dramatycznej końcówki i dała ostatecznie dała zwycięstwo KS Zawkrze „na luzie jedną” 13:12. Gdy zapadły rozstrzygnięcia w meczach półfinałowych przyszła pora na mecz o III miejsce. W nim wyraźnie podrażniona porażką w półfinale drużyna z Małkini pokonała MKS Karczew 18:14. W meczu finałowym zmierzyły się drużyny MUKS Czarni Regimin i KS Zawkrze Mława.

Mimo bardzo nieustępliwej postawy zespołu z Mławy mecz „o złoto” padł łupem gospodyń z Regimina a ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Finał zakończył się wynikiem 23:7 a zaraz po nim rozpoczęła się dekoracja wszystkich uczestniczek turnieju i ich trenerów.

Prezes MUKS Czarni Regimin Monika Gwoździk w pierwszej kolejności podziękowała i pogratulowała wszystkim uczestniczkom zawodów i ich trenerom faktu awansu do turnieju finałowego i wysiłku jaki wspólnie włożyli by FINAL 4 w Regiminie miał tak emocjonujący i pasjonujący przebieg.

Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska pogratulowała wszystkim drużynom rywalizacji w duchu fair play. Następnie głos zabrał Prezes Warszawsko – Mazowieckiego Grzegorz Gutkowski, który podkreślił, że w tym sezonie rozgrywki ligowe dziewcząt były bardzo rozbudowane, bo udział wzięło w nich aż 16 drużyn. Wyraził też nadzieję, że to dopiero wstęp do sukcesów w wyższych kategoriach wiekowych na szczeblu centralnym.

Prezes pogratulował efektów dotychczasowych działań i współpracy pomiędzy klubami i samorządami, gdyż w jego ocenie właśnie to współdziałanie prowadzi do systematycznego rozwoju żeńskiej piłki ręcznej.

Mówi Prezes MUKS Czarni Regimin Monika Gwoździk

Już po zakończeniu ceremonii nagradzania zwycięskich drużyn o kilka słów „na gorąco” dla naszego portalu poprosiliśmy Prezes MUKS Czarni Regimin. Wyraźnie wzruszona powiedziała nam: „Jestem bardzo dumna, że mogę być częścią tej Drużyny.

Dzisiejsze emocje na długo zapadną w naszej pamięci. Jesteście Mistrzyniami Dziewczynki. Szczególne podziękowania, kieruję w stronę trenera Jacka Wardy za nieustępliwość i ogromne serce do szkolenia kolejnego pokolenia zawodniczek Naszego Klubu.

Dziękuję całemu Zarządowi MUKS i wszystkim naszym sympatykom oraz osobom, dzięki którym dzisiejszy dzień mógł być tak radosny”.

Wyniki I fazy rozgrywek Warszawsko – Mazowieckiej Ligi Dziewcząt w sezonie 2020/2021

MUKS Czarni Regimin – AS FIT CAMP Warszawa 20:3
UKS Dwójka Małkinia Górna – MUKS Czarni Regimin 19:22
MUKS Czarni Regimin – MKS Karczew 23:20
MUKS Czarni Regimin – KS Zawkrze Mława 18:13
MUKS Czarni Regimin – LUKS Lider Winnica 20:10
MUKS Czarni Regimin – UKS Rusiec 23:17
MUKS Czarni Regimin – UKS Wilanowia Warszawa 23:14

Turniej Finałowy FINAL4 w Regiminie
I mecz półfinałowy MUKS Czarni Regimin – MKS Karczew 15:7
II mecz półfinałowy UKS Dwójka Małkinia – KS Zawkrze Mława 12:13

Mecz o III miejsce
UKS Dwójka Małkinia – MKS Karczew 18:14

Mecz o I miejsce
MUKS CZARNI REGIMIN – KS Zawkrze Mława 23:7

I miejsce – MUKS CZARNI REGIMIN

Skład MUKS Czarni Regimin na Turniej Finałowy:
Gabriela Boniakowska (3 – numer zawodniczki), Justyna Boniakowska (4), Nadia Lipowska (6), Michalina Malinowska (10), Maja Kamińska (11), Amelia Koc (12), Kornelia Malinowska (13), Angelika Jankowska (14), Gabriela Przybyłkowska (19), Marcelina Przybyłkowska (22), Paulina Sobota (23), Aleksandra Kolankowska (24), Maja Pijanowska (95). Trener Jacek Warda.

II miejsce – KS Zawkrze Mława

III miejsce – UKS Dwójka Małkinia Górna

IV miejsce – MKS Karczew

Tekst: Andrzej Śniegocki
Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article