„Murem za Polskim Mundurem” – uroczystość Szkoła Podstawowa w Regiminie

W piątek 10.12.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Teofila Lenartowicza w Regiminie odbyła się uroczystość patriotyczna pt. „Murem za Polskim Mundurem” – pod tym hasłem odbywają się uroczystości w szkołach na terenie naszego kraju. Do tej akcji przyłączyła się również Szkoła Podstawowa w Regiminie.

Uroczystość przygotowali uczniowie szkoły wraz z pomocą kadry pedagogicznej. Poza programem słowno – muzycznym uczniowie wykonali dekorację sali gimnastycznej, mapę Polski złożoną z serc biało – czerwonych i ponad 200 kartek z życzeniami dla żołnierzy, policjantów i pracowników straży granicznej, którzy pełnią służbę przy granicy z Białorusią. Swoje kartki przekazali obecnym przedstawicielom służb mundurowych. Uczniowie chcą w ten sposób wyrazić wdzięczność dla wszystkich którzy bronią granic naszej Ojczyzny.

Wśród zaproszonych gości byli: Anna Cicholska – Poseł na Sejm VIII i IX kadencji, Mariola Kołakowska – Wójt Gminy Regimin, przedstawiciele lokalnych służ mundurowych, duchowieństwa wraz żołnierzami (mieszkańcami Gminy Regimin), którzy pełnią służbę w strefie przygranicznej z Białorusią. Jest wśród nich kapral Tomasz Stępiński z Pawłowa, Gmina Regimin, który łodzią patroluje rzekę Bug na odcinku granicznym z Białorusią. Poniżej zdjęcia z uroczystości.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article