Myśliwska paczka dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczo Socjalizacyjnej w Ciechanowie

W czwartek 8 grudnia 2022 r. Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczo Socjalizacyjną przy ul. Sienkiewicza w Ciechanowie odwiedzili ludzie o dobrym sercu – Daniel Nitowski i Jarosław Wiśniewski, którzy w imieniu Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Okręgowy w Ciechanowie przekazali paczki dla dzieci, które przebywają w placówce opiekuńczej.

Placówka Opiekuńczo – Wychowawczo Socjalizacyjna w Ciechanowie aktualnie opiekuje się 14 dziećmi. Placówka łączy działania socjalizacyjne, interwencyjne i inne działania na rzecz pomocy dziecku i rodzinie. W placówce przebywają dzieci wymagające szczególnej opieki.

Poza opieką i wsparciem pedagogicznym placówka dla dzieci zapewnia: wyżywienie, opiekę zdrowotną, leki, ubrania i przedmioty osobistego użytku, zabawki, podręczniki i przybory szkolne oraz szerokie wsparcie dla dzieci i ich rodzin.

Warto wspomnieć, że w okresie przedświątecznym na terenie całego kraju Zarządy Okręgowe i Koła Łowieckie docierają do placówek i instytucji które opiekują się dziećmi przekazując im najpotrzebniejsze rzeczy i prezenty, aby w okresie przedświątecznym – Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia dzieci nie czuły się osamotnione i wiedziały że są ludzie o dobrym sercu na których pomoc zawsze mogą liczyć…

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article