40. rocznica święceń kapłańskich ks. kan. mgr Ryszarda Berk z parafii Św. Leonarda w Łopacinie

W niedzielę 4 czerwca 2023 r. w Łopacinie, Gmina Sońsk w kościele parafialnym Św. Leonarda proboszcz parafii ks. kan. mgr Ryszard Berk obchodził 40. rocznicę święceń kapłańskich. Podczas niedzielnej Mszy Świętej o godz. 9 w imieniu wszystkich mieszańców Rada Parafii Łopacin, Koło Żywego Różańca z Gutkowa, Chór z parafii Łopacin i ministranci życzyli dużo zdrowia swojemu proboszczowi dziękując mu kwiatami mówiąc:

Niech Najświętsza Panna otacza Księdza Proboszcza Madczyną miłością i nieustanną opieką. Wyprasza u Syna wszelkie potrzebne łaski, aby Ksiądz dalej kroczył z odwagą i wytrwałością po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia. A Pan Jezus niech prowadzi i błogosławi Księdzu każdego dnia.

Serdecznie dziękujemy Księdzu za życzliwość, wytrwałość, cierpliwość i otwartość, prowadzenie nas i ukierunkowanie głoszonym Słowem Bożym i naukami. W tym pięknym Jubileuszu otaczamy Księdza Proboszcza naszą modlitwą oraz dziękujemy Panu Bogu za obecność wśród nas. Szczęść Boże.

Podczas podziękowań Sołtys Łopacina – Jadwiga Witkowska odczytała biografię ks. kan. mgr Ryszarda Berk:

Ksiądz Proboszcz ks. kan. mgr Ryszarda Berk urodził się 25 maja 1957 r. w Baranowie. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Parciakach, później do Niższego Seminarium Duchownego w Płocku. Do służby wojskowej został powołany w 1976 r. i służył w Bartoszycach.

Po służbie wojskowej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Po święceniach kapłańskich w 1983 r. Ksiądz Ryszard był księdzem Wikarym w parafiach: Glinojeck, Krasnosielc, Porządzie, Nasielsk, Sońsk, Raciąż.

Od 1997 r. Ksiądz Ryszard był proboszczem w parafiach: Radziki Duże, Goleszyn i od 2015 r. jest proboszczem w parafii Św. Leonarda w Łopacinie. Podczas swojego Kapłaństwa od 2010 r. został odznaczony:

  • Srebrnym Medalem Pożarnictwa
  • Medalem Nominacji i Edukacji Narodowej
  • Medalem Błogosławionego Księdza Popiełuszki Ordynariusz Polowy
  • Medalem Służby Bogu i Ojczyźnie
  • Patent Oficerski Podporucznika – 26 maj 2016 r. otrzymał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy
  • Tytuł Kanonika – 13 kwiecień 2017 r. – za szczególne zasługi dla Kościoła otrzymał od Biskupa Płockiego

Ksiądz ks. kan. mgr Ryszard Berk naukę z dziećmi i młodzieżą rozpoczął na 5 roku seminarium jako młody człowiek. Do dziś pracuje w szkole.

 

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: Biogram – informacje publiczne podczas Mszy Świętej w Łopacinie 04.06.2023

Previous ArticleNext Article