Piknik patriotyczny z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej

W piątek 29.07.2022 r. na terenie Polskiego Czerwonego Krzyża, Oddział Rejonowy w Ciechanowie odbył się piknik patriotyczny z okazji pamięci o Bitwie Warszawskiej 1920 r. Piknik zgromadził dużą ilość dzieci jak i seniorów.

Podczas pikniku mogliśmy porozmawiać z umundurowanymi przedstawicielami ciechanowskiego Związku Piłsudczyków, wysłuchać ich opowieści na temat umundurowania polskiego żołnierza z czasów I Wojny Światowej i wojny polsko – bolszewickiej oraz historii Piłsudczyków.

Został również rozstrzygnięty konkurs który był przeznaczony dla najmłodszych… Organizatorzy zadbali również o pokaz – szkolenie z udzielenie pierwszej pomocy medycznej.

Kolejnym punktem biesiady było śpiewanie pieśni patriotycznych w których brali udział koła i stowarzyszenia seniorów z powiatu ciechanowskiego, między innymi: Gąsocin, Grudusk, Gołymin – Ośrodek, COEK Studio, Klub Aktywnego Seniora PCK, Aktywni Seniorzy PCK na szlakach historycznych i przyrodniczych Mazowsza, Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie oraz zespół Melodia z Gminy Opinogóra Górna i Jednostka Strzelecka Związku Piłsudczyków RP Okręg Ciechanów.

Na koniec pikniku wszyscy Seniorzy zatańczyli taniec dworski, jeden z najstarszych tańców narodowych – Polonez. Organizatorem pikniku był Polski Czerwony Krzyż, Oddział Rejonowy w Ciechanowie realizując zadanie „Niepodległa i Polski Czerwony Krzyż – 100 lat służy narodowi i przyszłym pokoleniom” – projekt dofinansowano ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zdjęcia z pikniku patriotycznego

Seniorzy z Powiatu Ciechanowskiego tańczą Poloneza – video

Previous ArticleNext Article