Złote Gody – Gmina Opinogóra Górna

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Opinogóra Górna w dniu 26.07.2022 r. odbyła się uroczystość „Złote Gody”. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jak informuje nas Urząd Gminy Opinogóra Górna:

Wnioskowaliśmy o przyznanie medali dla 11 par małżeńskich, które związek małżeński zawierały w 1971 roku, a w roku 2021 obchodzili 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale zostały przyznane dla 11 par z terenu Gminy Opinogóra Górna są to mieszkańcy parafii: Opinogóra Górna, Koziczynek, św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

Złote Gody – Opinogóra Górna

Medale zostały przyznane dla:

 1. Leszek i Agnieszka Adamscy z Wierzbowa
 2. Janina i Józef Górscy z Wierzbowa
 3. Lucyna i Jerzy Kołakowscy z Opinogóry Górnej
 4. Urszula i Wojciech Kowalscy z Opinogóry Górnej
 5. Zofia i Stefan Krakowscy z Rąbieża
 6. Maryla i Jan Leszczyńscy z Dzbonia (medale odebrały córki Państwa Leszczyńskich Pani Ewa Leszczyńska i Anna Leszczyńska-Nadaj)
 7. Ewa i Kazimierz Mikłowscy z Władysławowa
 8. Wiesława i Kazimierz Pszczółkowscy z Kołaki-Budzyno
 9. Teresa i Paweł Zakrzewscy z Wierzbowa
 10. Teresa i Janusz Wiśniewscy z Władysławowa
 11. Państwo Danuta i Janusz Krysiak z Władysławowa (nieobecni, medale odbiorą w innym terminie).

W tym miejscu warto wspomnieć, że: ordery i odznaczenia mogą być nadawane pośmiertnie, a zgodnie z jej art. 35 ust. 1, jeżeli osoba odznaczona zmarła przed wręczeniem jej odznaki orderu lub odznaczenia, doręcza się je najbliższej rodzinie osoby zmarłej. Wynika z tego, że nie ma przeszkód prawnych, by odznaczenie nadać pośmiertnie lub – w przypadku śmierci osoby już odznaczonej – wręczyć odznaczenie najbliższej rodzinie.

Podczas uroczystości wszyscy zaproszeni goście mogli wysłuchać pięknie śpiewanych utworów Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Zespołu Melodia i młodych muzyków z terenu Gminy Opinogóra Górna, którzy trenują swoje wokalne i muzyczne umiejętności w Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej.

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło informacji: Urząd Gminy Opinogóra Górna.

Previous ArticleNext Article