Podpisanie umowy na realizację inwestycji „Budowa Powiatowego Centrum Opieki Wytchnieniowej”

W dniu dzisiejszym 04.02.2021 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ciechanowie odbyła się konferencja prasowa, która składała się z dwóch etapów.

Pierwszym etapem była dyskusja czym jest opieka wytchnieniowa, jak wyglądają statystyki w powiecie ciechanowskim i jak ważne jest wspieranie rodzin i opiekunów osób chorych i niepełnosprawnych w opiece czasowej nad bliskimi, wymagającymi opieki ciągłej.

O tych niezwykle ważnych sprawach, rozmawialiśmy dziś podczas krótkiej konferencji, w której uczestniczyli: Paweł Obermeyer – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Prezes Zarządu Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie, Anna Karaś – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Rodzice i Opiekunowie – Agnieszka Sobiesiak oraz Karolina Murawska – która opiekuje się chorą mamą.

Drugim etapem było podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę Powiatowego Centrum Opieki Wytchnieniowej, które zlokalizowane będzie w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej “Kombatant” w Ciechanowie przy ul. Batalionów Chłopskich. Centrum będzie przystosowane do przyjęcia 26 osób wymagających całodobowej opieki. Planowane zakończenie procesu inwestycyjnego zaplanowano na kwiecień 2023 roku.

Projekty inwestycji

Na jego realizację ze środków powiatu przeznaczono kwotę 3,5 mln zł. Umowa została podpisana z firmą Nowabudowa.pl Sp. z o.o. która mieści się w Łomiankach.

Źródło tekstu: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article