Terytorialsi pobiegli dla Lenki i Laury

Zgodnie z mottem Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT są „zawsze gotowi i zawsze blisko”, by wspierać lokalną społeczność. Ich działania są widoczne na wielu płaszczyznach, wspierają nie tylko instytucje, ale także nie pozostają obojętni kiedy o pomoc zwracają się osoby prywatne.

Już niejednokrotnie angażowali się w różnego rodzaju akcje charytatywne i pomocowe, tym razem sami wyszli z inicjatywą pomocy dwóm dziewczynkom chorym na rdzeniowy zanim mięśni. Laura Paczuła z Ciechanowa i Lena Mazur z Róg, dwie wesołe, cudne dziewczynki, w podobnym wieku, zmagające się z tą samą ciężką chorobą, wymagające horrendalnie drogiego leku. Żołnierze – terytorialsi i tym razem postanowili pomóc w tym celu zorganizowali bieg charytatywny.

Dziś w samo południe żołnierze oraz pracownicy cywilni 5 Mazowieckiej Brygady OT wystartowali z placu apelowego ciechanowskich koszar by pokonać 3 kilometrową trasę wiodącą dookoła jednostki wojskowej. Warunkiem uczestnictwa w biegu było zasilenie datkiem puszek obu dziewczynek.

Zawsze gotowi Zawsze blisko!

Aneta Szczepaniak
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Previous ArticleNext Article