Popularyzacja działań na rzecz ochrony środowiska – wyniki konkursów

Starostwo Powiatowe w Ciechanowie wychodzi naprzeciw mieszkańcom powiatu: tym młodszym i nieco starszym, pobudzając ich do kreatywności. Ostatnie propozycje zagadek i konkursów Starostwa wyłoniły już pierwszych zwycięzców. Ich celem jest między innymi popularyzacja działań na rzecz ochrony środowiska.

Pierwszą propozycją był rozstrzygnięty już Konkurs literacki „Przygody Kota Powiatka”, który pokazał, że koty mogą być świetną inspiracją do tworzenia wierszy lub opowiadań.

Oto wyniki konkursu:

W kategorii szkoły podstawowe (kl. 4-8):

I miejsce Jakub Wieteska
II miejsce Maja Lewandowska
III miejsce Zofia Zadrożna

W kategorii szkoły średnie (do 18 lat):

I miejsce Julia Lazarska
II miejsce Katarzyna Maruszewska
III miejsce Alicja Rogowska

W kategorii dorosłych (powyżej 18 lat):
I miejsce Iwona Wideryńska
II miejsce Anna Laskowska
III miejsce Leszek Wróblewski.

Przy tej okazji warto dodać, że w Ciechanowie powstaje mały Ośrodek Felinoterapii „Radosny Kot” – kolejna inwestycja Władz Powiatu. W jego funkcjonowanie zostanie zaangażowana młodzież. Z pewnością opieka nad kotami to świetna terapia zajęciowa, która uczy odpowiedzialności.

Miejsce to będzie również ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, a wiele kotów znajdzie swój dom. Obiekt powstanie na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Ciechanowie.

Powiat Ciechanowski to region, gdzie zamieszkuje wiele gatunków roślin i zwierząt. Dzięki temu Starostwo Powiatowe pragnie również przybliżyć mieszkańcom bogactwo fauny i flory.

Z inicjatywy Wydziału Rolnictwa i Środowiska co tydzień wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie ukazywać się będzie Quiz ekologiczny.

To kolejna propozycja na rzecz zwiększenia świadomości i wiedzy o ochronie środowiska. W Wydziale Rolnictwa na zwycięzców zagadek czekają nagrody przyrodnicze – brzozowe budki lęgowe, karmniki, domki dla jeży. Pierwsi laureaci już odebrali swoje upominki.

Mamy nadzieję, że dzięki takim i podobny inicjatywom nasza społeczność lokalna będzie bardziej czuła na potrzeby ptaków i zwierząt, szczególnie podczas zimowej pory.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

Previous ArticleNext Article