Powiat Ciechanowski buduje Park Rekreacyjno – Poznawczy w Gołotczyźnie.

Takiego miejsca jeszcze nie było – wodny plac zabaw, tężnie solankowe. Skałka do wspinaczki i wiele innych atrakcji. Powiat Ciechanowski buduje Park Rekreacyjno – Poznawczy w Gołotczyźnie. Będzie to miejsce dające wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

Obiekt podzielony będzie na strefy, w których każdy znajdzie coś dla siebie. W Strefie dziecięcej, będzie wodny plac zabaw oraz skałka wspinaczkowa, obok której znajdować się będzie integracyjny plac zabaw dostosowany dla dzieci niepełnosprawnych.

Kolejna to strefa leśna będzie idealna do odpoczynku, znajdować się tam będą między innymi: hamaki, miejsca na ogniska ,ławki oraz drewniane wiaty.

W strefie sportowej będzie siłownia plenerowa oraz boiska do gry bule. W strefie przyrodniczej, która znajdować się będzie nad nowo utworzonym rozlewiskiem zostaną przeprowadzone drewniane kładki, tworząc ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną.

Dla osób, które chcą złapać oddech zostaną wybudowane tężnie solankowe. Otwarcie Parku Rekreacyjno – Poznawczego w Gołotczyźnie już w lipcu 2022 r..

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

Previous ArticleNext Article